powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera spektaklu "Matko Jedyna!" Redbada Klijnstry

25 i 26 marca o 19.00 w Instytucie Teatralnym odbędą się premierowe pokazy spektaklu Redbada Klijnstry "Matko Jedyna!". To produkcja festiwalu "Nowe Epifanie/ Gorzkie Żale".

Autor, inspirując się formą "stand up-u", próbuje opowiedzieć historię swojej relacji z matką, a także rozliczyć się traumą po jej tragicznej śmierci. Jolanta Zalewska, holenderska choreografka polskiego pochodzenia, zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach na ulicach Amsterdamu ponad dwadzieścia lat temu. Spektakl ma być podsumowaniem wieloletnich, nieudolnych zmagań autora z serią życiowych porażek doznawanych w cieniu matki, której brak odczuwalny był być może na długo przed jej odejściem. Będzie to jednak nie tylko autoironiczny komentarz do własnej przeszłości, ale także próba spojrzenia z humorystycznym dystansem na uniwersalną relację między matką a dzieckiem oraz jej wpływ na nasze dalsze życie.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Redbad Klijnstra

Współpraca: Rafał Rutkowski, Emilia Komarnicka, Marek Kochan, Maciej Omylak, Fabian Włodarek.

BILETY: 25 zł

8. edycja Festiwalu Nowe Epifanie / Gorzkie Żale odbędzie się w Warszawie w okresie wielkopostnym w dniach 1 marca - 10 kwietnia. Ten interdyscyplinarny Festiwal odwołuje się do polskiej tradycji tego okresu, która stanowi źródło inspiracji filozoficznych, teologicznych, artystycznych i w komplementarny sposób umożliwia prezentację współczesnego, aktualnego spojrzenia artystów na tematykę pasyjną. Szczegółowy program na www.noweepifanie.pl.