powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty "Spotkanie z Mistrzem"

"Spotkanie z Mistrzem", to cykl 3 spotkań warsztatowych na linii MISTRZ - UCZEŃ dotyczących kultury żywego słowa; skierowany do doświadczonych, jak i początkujących instruktorów teatralnych i praktyków kultury zajmujących się kulturą języka polskiego, sztuką słowa mówionego i pisanego, literaturą i teatrem.

Ideą cyklu jest propagowanie kultury żywego słowa oraz pielęgnowanie języka ojczystego poprzez możliwość poznania różnych metod pracy z tekstem w bezpośrednim obcowaniu z najlepszymi praktykami, znanymi i cenionymi artystami scen polskich, doświadczonymi pedagogami i specjalistami pracy ze środowiskiem ruchu amatorskiego.

Uczestnicy poznają:

- zasady poprawnej wymowy i podstawy polskiej wymowy scenicznej.

- metodykę pracy z wierszem klasycznym i fenomen "Pana Tadeusza";

- metodykę pracy z ciałem i wyobraźnią w mówieniu, czyli pracą z głosem i tekstem autorów współczesnych tj. Miłosza, Białoszewskiego, Tuwima, Witkacego, Peipera;

- metodykę pracy z tekstami Tadeusza Różewicza;

Proponowana forma pracy:

Cykl "Spotkanie z Mistrzem" zakłada realizację 3 odrębnych warsztatowych spotkań poprowadzonych przez wybitne osobowości związane z kulturą słowa. Z uwagi na różnorodna tematykę uczestnik może wziąć udział w jednym lub wszystkich spotkaniach. Spotkanie to 16 godzinny warsztat zrealizowany w ciągu 3 dni. Każde poprowadzi inna osobowość. Wszystkie działania warsztatowe zostaną zakończone mini pokazami umiejętności uczestników oraz popisem kunsztu mistrzowskiego prowadzących warsztaty.

Terminy spotkań:

30 marca - 1 kwietnia

28-30 września

23-25 października

Łączna ilość uczestników na spotkaniu: 15 -20 osób

Miejsce: w trakcie uzgodnień (nie dalej niż 50 km od Warszawy)

Dojazd: zorganizowany przez NCK

Koszt udziału w 1 spotkaniu: 200,00 PLN +23% VAT (brutto: 246 zł)

Cena obejmuje koszt udziału w warsztatach, materiałów szkoleniowych, wyżywienia i zakwaterowania w ośrodku szkoleniowym, transportu.

Szczegółowe informacje: Ewa Zbroja, tel. 22 2100 161 lub 605 099 179