powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera spektaklu "Nasze żony" w Syrenie

5 maja w Teatrze Syrena odbędzie się premiera "Naszych żon" na podstawie tekstu Érica Assousa. Reżyseruje Wojciech Pszoniak.

"Nasze żony" Érica Assousa to zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat, obmyślony na trzech wirtuozów aktorstwa - w naszym wydaniu będą to: Wojciech Pszoniak (jednocześnie reżyser spektaklu), Jerzy Radziwiłowicz i Wojciech Malajkat.

"Nasze żony" to opowieść o próbie, przed jaką staje 35-letnia przyjaźń trzech mężczyzn, w momencie, w którym jeden z nich wyznaje pozostałej dwójce, że właśnie... zabił swoją żonę. Przyjaciele są przerażeni czynem, a jeszcze bardziej prośbą zabójcy, by zapewnili mu alibi na tę noc i kryli przed policją Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością a lojalnością w przyjaźni noc się nie skończy, a kolejne godziny przyniosą zaskakujący obrót wydarzeń.

Sztuka, ciesząca się we Francji ogromnym powodzeniem, szybko została przeniesiona na ekran i stała się filmowym przebojem (z udziałem m.in. wielkiej gwiazdy francuskiego kina, Daniela Auteuila).