powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Borczuch reżyseruje "Zew Cthulhu" w Nowym Teatrze

24 marca o godz. 19.00 w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu "Zew Cthulhu" inspirowany opowiadaniami H. P. Lovecrafta w reż. Michała Borczucha.

H.P. Lovecraft, którego teksty Houellebecq nazwał "literaturą marzeń, którą gardzi krytyka", dokonał rzeczy równie trudnej co założenie nowej religii - zbudował w swoich opowieściach integralny mit o Cthulhu - odwiecznych starych bogach, których cywilizacja poprzedzała pojawienie się człowieka na Ziemi. Teraz, ku przerażeniu bohaterów-narratorów opowieści, dawni bogowie wracają, by siać terror i zgrozę. Jej źródła tkwią nie tylko w mitologii, lecz w skazie i pęknięciach w samych bohaterach, którzy na nasze podobieństwo tworzą portret współczesnego społeczeństwa. Wciąż zadajemy sobie pytanie, co nas czeka? Co będzie dalej?

Przedstawienie Michała Borczucha inspirowane horrorem wyłaniającym się z konkretnej wizji rzeczywistości odpowiada na to pytanie. Czeka nas to, co musi się wydarzyć w horrorze. Nie możemy o tym pisać. Musicie tego doświadczyć sami.

Przedstawienie inspirowane najoryginalniejszymi opowiadaniami H. P. Lovecrafta - "Bestia w Jaskini", "Kolor z innego wszechświata", "Muzyka Ericha Zanna", "Szepczący w ciemności", "Cień spoza czasu", "Zew Cthulhu".

24 marca 19.00 PREMIERA

25-26 marca 19.00

28-29 marca 20.00

Bilety: 60/50/40/30 zł

Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia