powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera w Teatrze Mazowieckim

"Przyszedł mężczyzna do kobiety" Siemiona Złotnikowa z Anną Wojton i Leonem Charewiczem, to nowy spektakl Mazowieckiego Instytutu Kultury. Premiera 11 marca o godz. 19.00.

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora - zwykłą a zarazem niezwykłą, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby.

Sztuka "Przyszedł mężczyzna do kobiety" Siemiona Złotnikowa na pewno spodoba się tym widzom, którzy cenią w teatrze dobrą zabawę i żart na poziomie, ale nie stronią także od odważnych refleksji i odniesienia scenicznych emocji do własnych doświadczeń, przepuszczenia teatralnej fikcji przez filtr własnego ja. W końcu, jak pisał inny rosyjski autor, z samych siebie się śmiejemy, a sytuacja pt. "Przyszedł mężczyzna do kobiety" dotyczy przecież każdego.

Premiera sztuki już 11 marca o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury. W spektaklu zagrają Anna Wojton i Leon Charewicz pod artystyczną opieką Jerzego Bończaka.