powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Premiera nowego odcinka Nocy Waniliowych Myszy

27 marca o godz. 21 w Teatrze Barakah odbędzie się premiera nowego, ósmego odcinka Nocy Waniliowych Myszy pt. "Tajemnica Łasicy". Nastawcie się na humor w wymiarze gigant, ostrą krytykę otaczającej nas rzeczywistości oraz, napisane specjalnie na tę okazję, piosenki, w wykonaniu niezwykle utalentowanych krakowskich aktorów.

Noce Waniliowych Myszy to spektakle z elementami kabaretu. Artyści Teatru Barakah komentują wydarzenia z rzeczywistości zarówno lokalnej, jak i tej dalszej - krajowej a nawet międzynarodowej. Słowem, gestem i dźwiękiem drwią ze świata kultury, polityki, religii oraz relacji damsko-męskich. Tytuł "Noce Waniliowych Myszy" został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc.

Kto powiedział, że na sztuce nie da się zarobić? Na pewno nie ci, którzy trzęsą światem szołbiznesu i trzymają forsę budżetówki! Noce Waniliowych Myszy zapraszają na spektakl opowiadający o wielkiej intrydze, w którą wmieszani są uciśnieni ludzie teatru, książęta znanych polskich rodów, cały staw grubych ryb, a także inne miłościwie nam panujące władze - choćby te najmiłościwsze, czyli państwowe! A wszystko to za sprawą tajemniczego zaginięcia pewnej sumy pieniędzy "Tajemnica Łasicy" to opowieść łącząca w sobie elementy kina nowej przygody, tajemniczą aurę znaną nam z filmów z Indianą Jonesem w roli głównej, a także kryminału political fiction w najlepszym gatunku. Widzowie kolejnego, ósmego już odcinka dowiedzą się jak znikają pieniądze na kulturę, kto lansuje wizerunek artysty jako biednej poczciwiny i czy w kodzie Leonarda Da Vinci maczał palce jakiś inny KOD.

Kto nigdy na Nocach Waniliowych Myszy nie był, niech nastawi się na humor w wymiarze gigant, ostrą krytykę otaczającej nas rzeczywistości oraz, napisane specjalnie na tę okazję, piosenki, które usłyszy w wykonaniu niezwykle utalentowanych krakowskich aktorów. To wszystko przy akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Renatę Przemyk, znaną polską wokalistkę i kompozytorkę. Spotkanie z "Myszami" znów będzie ekstatycznym spektaklem spontanicznych wybuchów śmiechu i innych wilgotnych uniesień.

***

Teatr Barakah

Noce Waniliowych Myszy odc. 8 "Tajemnica Łasicy" /spektakl - kabaret teatralny/

Autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like

Reżyseria: Ana Nowicka

Obsada: Lidia Bogaczówna, Katarzyna Chlebny, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława, Bartłomiej Kwiatkowski, Sebastian Oberc, Paweł Plewa, Marcel Wiercichowski

Muzyka: Renata Przemyk, opracowanie muzyczne i wykonanie: kostiumy: Monika Kufel, multimedia:

Data premiery: 27 III 2017

Czas trwania: min.

***

BILETY: 30 zł [normalne] / 20 zł [ulgowe]

Zakup: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28, przelewem - http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety-i-wynajem/, przed konkretnym spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

Rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47 / w barze ArtCafe Barakah