powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. "Kamica79" - monodram Marty Grygier

4 marca o godzinie 19 Teatr Kana zaprasza na monodram Marty Grygier "kamica79"

"mamy kamień milowy, młyński, węgielny, filozoficzny, celtycki, księżycowy, mydlany, piekielny, wapienny, Trzech Ćwiartek, Wskrzeszenia, litograficzny, Pomorski, Jagiełły, św. Wojciecha, z Palermo, Babi"

Zapraszamy na spektakl Marty Grygier realizowany w ramach projektu dyplomowego Akademii Teatru Alternatywnego organizowanego przez Instytut Grotowskiego, Teatr Brama i Ośrodek Teatralny Kana od września 2015 do marca 2017 w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

opieka reżyserska: Arti Grabowski

obsada: Marta Grygier

reżyseria świateł: Tomasz Grygier

scenariusz: Marta Grygier - montaż tekstów autorskich, zainspirowanych, zapożyczonych ("39,9" Monika Rakusa)

czas trwania: 50 minut

Marta Grygier - urodzona 1979 roku; z wykształcenia animatorka kultury i pedagog resocjalizacyjny. Od 17 lat związana z życiem kulturalnym Barlinka (woj. zachodniopomorskie), gdzie działa z różnymi grupami społecznymi. W Barlinku prowadzi grupę młodzieżową Teatr Wiatrak, jest wiceprezesem Stowarzyszenia "Plantacja Wyobraźni" - Mały Dom Kultury, którego jest także współzałożycielką oraz pracuje jako wychowawca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP, gdzie założyła Grupę Teatralną "Burza Mózgów". Pasjonatka arteterapii, kultury ludowej, biegania i sztuk walki.

Arti Grabowski - (właśc. Artur Grabowski) urodził się 1977 w Dąbrowie Górniczej. Artysta interdyscyplinarny: malarz, rzeźbiarz, aktor, performer. Zrealizował ponad trzysta akcji wystawianych na festiwalach sztuki performance, przeglądach sztuki wideo na całym świecie. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im., Jana Matejki w Krakowie. Adiunkt w Pracowni Sztuki Performance na Wydziale Intermedia (ASP w Krakowie). Były aktor Teatru Porywacze Ciał. Członek krakowskiego Stowarzyszenia Fort Sztuki w Sopocie. Kurator i współorganizator wielu Międzynarodowych Festiwali Sztuk Performance i Akcji w Polsce. Zakładał pierwsze Sejmiki i Parlamenty Młodzieżowe w Polsce i na Ukrainie, grał na perkusji, prezes klubu sportowego, maratończyk. Członek kilku wspólnot efemerycznych, performatywne zwierzę, uodpornione szczepionką absurdu, dystansu i entuzjazmu. Bywa nieobliczalny, ale częściej daje się poznać jako ten o głębokim sercu. Jego twórczość epatuje chwiejną dawką emocji: bawi, przeraża, zaskakuje, ale nigdy nie nudzi. Bywa bezkompromisowy zarówno względem siebie, jak i publiczności, czego dowodem może być udokumentowana kolekcja kontuzji.

wstęp: 15/20 zł

Rezerwacje biletów i informacje: paula@kana.art.pl