powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Przegląd szwalnia.DOK otrzymał Plaster Kultury 2016

W środę Teatr Szwalnia został uhonorowany Plastrem Kultury 2016 w kategorii "OFF roku" za przegląd zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction i verbatim szwalnia.DOK.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym, a szczególne podziękowania ślemy do osób, które doceniły naszą wielomiesięczną pracę - do widzów nowych i powracających w trakcie tych trzech miesięcy przeglądu. Dziękujemy wolontariuszom i artystom, którzy gościli na naszych scenach. Dziękujemy także patronom medialnym, dzięki którym szwalnia.DOK dotarła do tak szerokiego grona odbiorców. Ta nagroda to dla nas znak, że istnieje pilna potrzeba kontaktu z działaniami z pogranicza teatru i dokumentu. Mamy nadzieję, że szwalnia.DOK będzie miała swoje kolejne odsłony.

szwalnia.DOK to projekt zorientowany na prezentację zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction oraz verbatim. Był to cykl wielomiesięcznych działań uzupełnionych o spotkania autorskie mające za zadanie przybliżyć uczestnikom konteksty kulturowe, społeczne i polityczne, wokół których oscylowały podejmowane działania. Na projekt szwalnia.DOK złożyły się wydarzenia teatralne, filmowe oraz obejmujące sztuki wizualne. Finałem projektu była premiera (poprzedzona procesem produkcji) akcji teatralnej "Wolny Kurdystan", opartej na dokumentacji i doświadczeniach z licznych pobytów Marcina Brzozowskiego w irackim Kurdystanie, angażujący społeczność kurdyjską. Zadanie poza propozycjami dla młodzieży, dorosłych i seniorów, obejmowało także działania dla dzieci.

Wszystkie wydarzenia w ramach szwalnia.DOK były bezpłatne i ogólnodostępne.