powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Prapremiera sztuki Karoliny I. Kalety w Baju

"Strach ma wielkie... zęby" to sztuka Karoliny I. Kalety. Dramat został wyróżniony w konkursie "Szukamy polskiego Szekspira". Toruński spektakl będzie prapremierą tego tekstu i zarazem debiutem młodej utalentowanej autorki na teatralnej scenie.

Główną bohaterką przedstawienia w reżyserii Laury Sonik jest Mysz. Czuje się ona ignorowana i niedoceniana przez pozostałe zwierzęta z lasu, a wszystko przez jej malutki wzrost. W jej drobnym ciele bije jednak wielkie i mężne serce, dlatego Mysz postanawia zmienić ten stan rzeczy. Dokonuje drobnej operacji, po której wywraca do góry nogami życie swoje i przyjaciół. Obok Myszy na scenie pojawią się odważny latający Wiewiór, dobry ziomek Borsuk, ciekawska plotkara Sroka czy znerwicowana i pedantyczna Sarna... A także tajemniczy gość z Afryki.

Przedstawienie Laury Sonik "zapachnie jodełką", bowiem elementy scenografii przygotowanej przez Justynę Bernadettę Banasiak będą pochodzić z prawdziwego lasu! Nie zabraknie także domieszki "hollolu", jak powiedziałaby nasza mysia bohaterka... W końcu "Strach ma wielkie... zęby"!