Kielce. Kubu¶ dostał pieni±dze na III Festiwal Hurra! ART!

Teatr Lalki i Aktora Kubu¶ otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysoko¶ci 79 000 zł na realizację III edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Strategicznym celem programu MKiDN "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży", jest wspieranie wartościowych i w pełni profesjonalnych wydarzeń artystycznych o zasięgu regionalnym, krajowym, jak i międzynarodowym, powstających z myślą o dzieciach i młodzieży do 18 roku życia.

Przedsięwzięcia powinny odznaczać się wysoką jakością, bogactwem artystycznego przekazu, rzetelnością wykonania i wykorzystaniem różnorodnych środków ekspresji twórczej, także związanych z nowymi technologiami.

Ważne jest też konstruowanie działań w sposób umożliwiający uczestnikom rozwijanie potencjału twórczego, wyobraźni i kreatywności, kształtowanie preferencji artystycznych, wyrażanie własnych opinii oraz bezpieczne przełamywanie barier w obcowaniu ze sztuką wymykającą się szablonom i schematom.

A więc do zobaczenia w sierpniu!

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego