powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Słupsk. W Tęczy w próbach "Przygody Kubusia"

W Tęczy wciąż pracowicie, do końca sezonu czekają nas trzy premiery! Najbliższa, "Przygody Kubusia" Juliana Sójki w reżyserii Macieja Gierłowskiego - 11 marca. - Spektaklem o Kubusiu wracam do jednej z najbardziej tradycyjnych technik lalkarskich, jaką jest pacynka - mówi reżyser spektaklu.

Tako bohaterze bajki pisze Maciej Gierłowski, reżyser przedstawienia:

Poznajcie Kubusia. Choć jest tylko pacynką, teatralną lalką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś "urodził się" w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię.

Kubusia stworzył na potrzeby swojego teatru Julian Sójka, jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, przez wiele lat związany z Teatrem Lalki Tęcza.

"Przygody Kubusia" to spektakl dla dzieci od lat trzech. Widzowie będą mieli wpływ na wydarzenia dziejące się na scenie, aktywnie uczestnicząc w przygodach naszego bohatera. Kubuś napotka wiele przeszkód. Czeka go spotkanie z diabłem, śmiercią i smokiem, ale dzięki odwadze, sprytowi i pomocy ze strony najmłodszej publiczności doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji.

Zatem jego przygody zakończą się tak, jak na bajkę przystało...

Spektaklem o Kubusiu wracam do jednej z najbardziej tradycyjnych form (technik) lalkarskich jaką jest pacynka.

Przedstawienie jest hołdem, jaki składam jednemu z najwybitniejszych polskich lalkarzy, wskrzeszając do życia postać, z którą był związany przez całe swoje twórcze życie. Spektakl ten dedykuję Julianowi Sójce. Nikt tak jak on nie znał Kubusia.

Teraz i Wy macie szansę go poznać.

---

Na zdjęciu: Pracownia Tęczy przygotowuje lalki do spektaklu "Przygody Kubusia"