powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tarnów. Recepta na dobry kabaret w Teatrze Solskiego

W najbliższą niedzielę, 18 lutego na Małej Scenie, zobaczymy kolejną część Kabaretu Literackiego NaTenCzas, czyli premierę spektaklu Magiczne Czasy Kabaretu "Zielony Balonik".

Aktorzy Tarnowskiego Kabaretu Literackiego NaTenCzas pragną, by mieszkańcy Tarnowa poznali klimat i magiczny czas z początku XX wieku, i bywalców Zielonego Balonika . Zaprezentują teksty, które wykonywali artyści w Jamie Michalika. Zabawią się w elitę artystyczną miasta i udowodnią, że teksty się nie zestarzały i brzmią aktualnie.

Magiczne Czasy Kabaretu "Zielony Balonik" opierają się na tekstach mistrza Tadeusza Boya- Żeleńskiego, który był autorem kilku tekstów w poprzednich programach, czyli w "Recepcie na ból głowy" i "Recepcie na odchudzanie". Tym razem, zobaczymy receptę na kabaret, dobry literacki kabaret(!). To jednorodny z zamierzenia scenariusz, przybliżający naszym widzom klimat XX wiecznej Jamy Michalika. Bez uwspółcześniania. Świadomie zachowujemy klimat tamtego czasu - świat cyganerii krakowskiej. Tam bawili się artyści obśmiewając samych siebie i kołtuństwo nowo mieszczańskiego Krakowa Zwracam uwagę, że w tamtych czasach liczba mieszkańców Królewskiego Miasta Krakowa wzrosła wielokrotnie. To z tych "Nowych Mieszczan" śmiał się kabaret. A my chcemy (wraz z publicznością) pośmiać się z faktu, że od tamtych czasów niewiele się zmieniło. Także wśród artystów - mówi Jerzy Pal, pomysłodawca Kabaretu NaTenCzas.

Na scenie wystąpią Jerzy Pal, Monika Wenta, Zina Zagner, Kamil Urban. Akompaniował będzie Piotr Niedojadło. Spektakl powstał w ramach Inicjatyw Aktorskich.

Zapraszamy na premierę 18 lutego, o godz. 18:00.

Gramy także 17 i 19.02, godz. 18:00,

16.03, godz.18:00, 17.03, godz.19:00

6 i 7.04, godz.10:00 i 19:00

Rezerwacje biletów: 14 688 32 87, 784 976 025 , www.teatr.tarnow.pl