powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. "Pożegnanie z Bogiem" w Imparcie

20 i 21 lutego na deskach Impartu ponownie wystawiany będzie głośny spektakl nurtu OFF Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

"Pożegnanie z Bogiem" w reżyserii Kamila J. Przybosia to sztuka oparta na słynnym monodramie Letting Go of God Julii Sweeney. Poszukiwaniu życiowej prawdy towarzyszą największe przeboje Leonarda Cohena, Beatlesów czy Simon & Garfunkel. Bilety już w sprzedaży.

"Pożegnanie z Bogiem" stawia pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi - to podróż w głąb myśli człowieka usilnie poszukującego Boga, ale jednocześnie pełnego wątpliwości. Spektakl nie jest manifestem, prowokacją czy próbą obrażania uczuć religijnych - mówi Kamil J. Przyboś, reżyser. To teatralna propozycja dla wszystkich, którzy nie ustają w drodze do poznania prawdy, do zrozumienia obrazu świata bez zbędnych dogmatów - dodaje.

Poszukiwaniom życiowej prawdy towarzyszą śpiewane a capella popularne szlagiery, które w kontekście poszczególnych scen zyskują zupełnie nową i zaskakującą interpretację. Widzowie będą mieli okazję usłyszeć m.in. Hallelujah Leonarda Cohena, The Sound of Silence Simon & Garfunkel, Because The Beatles czy Lacrimosę Zbigniewa Preisnera. Utwory będą wykonywane przez artystów związanych z Teatrem Muzycznym Capitol.

"Pożegnanie z Bogiem" powstało na podstawie głośnego monodramu Julii Sweeney, amerykańskiej dramatopisarki, popularnej stand-uperki i aktorki komediowej, która na swoim koncie ma role w takich filmach jak Pulp Fiction czy Stuart Malutki.

Spektakl miał swoją premierę podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w nurcie OFF. Był również wystawiany w ramach Dolnośląskiej Platformy Teatru podczas Olimpiady Teatralnej w roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety w cenie 25/30 złotych zakupić można w kasie Impartu (Mazowiecka 17), na stronie Imaprtu oraz na platformie www.eventim.pl.

"Pożegnanie z Bogiem"

20, 21 lutego, godz. 19:00

IMPART, ul. Mazowiecka 17

Bilety: 25/30 zł (do kupienia T U T A J oraz w kasach Impartu)