powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Praca nad rolą metodą 5Rytmów - kurs z Olgą Miara

25 i 26 marca w Laboratorium Meisnera odbędą się warsztaty metodą 5Rytmów z Olgą Miara.

Przed nami nabór na kolejny fantastyczny kurs z instruktorką z Londynu - Olgą Miara. Praca nad rolą metodą 5Rytmów to 2-dniowe warsztaty, które pomogą Ci zbudować Twoją postać za pomocą ruchu w pięciu odmiennych stylach: flow, staccato, chaos, lyrical, stillness. Poprzez ruch odkryjesz nie tylko fizyczność postaci ale też jej emocjonalność i psychologiczny zarys. Oddając się muzyce i rytmowi, zapomnisz o "występowaniu" a w zamian zaczniesz przeżywać moment swojego tańca i odkrywać osobowość swojej postaci.

Dzień pierwszy:

- Wprowadzenie do 5Rytmów

- Praca z przygotowanym wcześniej tekstem (fragment monologu trwający od 1 do 3 minut)

Dzień drugi:

- Eksplorowanie postaci poprzez wybrany rytm (praca z tekstem)

- Szukanie gestu adekwatnego do charakterystyki postaci

Zajęcia zawierają rozgrzewkę głosu i ciała.

Ilość uczestników: 6 - 8 osób.

Czas pracy: 8 godzin // 4 godziny każdego dnia

Cena regularna: 380 zł // cena zniżkowa dla studentów Pełnego Treningu w Technice Meisnera w Laboratorium Meisnera: 340 zł

Termin: 25 - 26 marca, godz. 11.00 - 15.00

Miejsce: Laboratorium Meisnera, ul. Tarnowiecka 48

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA http://laboratoriummeisnera.pl/olga-miara/

5Rytmów (5Rhythms) to forma spontanicznego tańca stworzona przez Gabrielle Roth, mająca na celu skonfrontowanie się z naszym wewnętrznym "ja", naszymi pragnieniami, emocjami, słabościami, strachem, ekscytacją. To forma otwarcia się na nowe, nieprzewidywalne. To pozwolenie sobie na taniec bez kroków, zupełnie dowolny w interpretacji. 5Rytmów ma swój początek w końcu lat siedemdziesiątych. Według Autorki, należy ciało wprowadzić w ruch, aby uspokoić umysł.

Opinie o pracy z Olgą:

"Olga's use of the 5 rhythms to explore text and character really helped me to prepare for a stage role recently and I could see how it could apply to any text work I am doing. I think it fits well with Meisner technique because it encourages you to stay in the moment." Geraldine Brennan, actress, writer.

"Zajęcia z Olgą metodą 5Rytmw poszerzyły mj zakres analizowania postaci, nad ktrą wówczas pracowałam. Uwalniając swoje ciało poprzez spontaniczny taniec. Znalazłam w sobie dynamikę unikalną dla roli, inną niż moja własna. Przestałam się oceniać w czasie swojego występu, w zamian byłam skupiona na tym co mwiłam i robiłam jako postać. Bez wątpienia technika oraz wizja zajęć Olgi może się przydać każdemu kto szuka nowych wyzwań aktorskich." Lena Jarzębowska, studentka aktorstwa w East 15 w Londynie.