powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Podwójny "nietakt!t" o offie

Ukazał się podwójny numer kwartalnika teatralnego "nietak!t". Jest to kolejny numer z cyklu, poświęconego ruchowi teatrów niezależnych w Polsce.

Tym razem redakcja przede wszystkim poszukuje odpowiedzi na pytania związane z organizacyjnym potencjałem offu, zastanawia się nad praktycznymi aspektami prowadzenia teatru niezależnego, pyta o strukturę organizacyjną, źródła finansowania i możliwości przestrzenne.

W numerze znalazły się wywiady z: Januszem Opryńskim z Teatru Provisorium, Marcinem Brzozowskim z Teatru Szwalnia, Przemysławem Błaszczakiem z Teatru Zar, Idą Bocian z Teatru Gdynia Główna, Dariuszem Skibińskim z Teatru A3 i krytykiem teatralnym Januszem Majcherkiem. Warto przeczytać także artykuł Adama Karola Drozdowskiego o historii zrzeszeń teatrów offowych, felietony Tomasza Rodowicza i Romualda Wiczy-Pokojskiego czy poradniki dotyczące zakładania organizacji pozarządowej i aplikowania o dotację opracowane przez Hannę Raszewską.

Znaczną część numeru stanowi druga odsłona Mapy Teatru Offowego. Jest to wykaz najważniejszych grupach niezależnych w Polsce, zawierający podstawowe informacje o zespołach oraz opis ich działalności. W tym numerze przedstawione zostały teatry z pozostałych dziesięciu województw.

Cykl numerów "nietak!tu" o teatrze offowym powstaje we współpracy z powołaną w tym roku Ogólnopolską Offensywą Teatralną - nieformalnym zrzeszeniem zespołów nieinstytucjonalnych, które stawia sobie za cel sieciowanie, rozwój i wzrost znaczenia ruchu offowego w Polsce (www.off-teatr.pl)

Partnerami wydawniczym czasopisma są Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.