powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Koniec karnawału w Klubie Komediowym

Klub Komediowy zaprasza na urodzinowy monodram "Co modna pani wiedzieć powinna", krótkie gry na Zapusty oraz na wspólne działanie Izabeli Chlewińskiej i improwizatorów.

Za nami miłosne uniesienia walentynek, przed nami - ostatnie dni karnawału. W drugiej połowie lutego na scenie Klubu pojawi się Izabela Chlewińska - tancerka i choreografka, Katarzyna Kołeczek będzie obchodziła drugie urodziny monodramu "Co modna pani wiedzieć powinna", a w Ostatki improwizatorzy pożegnają karnawał krótko i muzycznie. 18 lutego Klub Komediowy skończy trzy lata, a tuż po jego urodzinach odbędzie się pierwszy warszawski festiwal improwizacji teatralnej. Zapowiadają się intensywne dwa tygodnie!

IMPROWIZACJA DO TAŃCA

22 lutego zapraszamy na... wieczorną gimnastykę z Izabelą Chlewińską - choreografką i tancerką, pedagożką i artystką niezależną. Swoje autorskie spektakle taneczne ("Ophelia is not Dead", "Tralfamadoria", "Dehumanized Project Nr 1") prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jej ostatnia praca solowa - spektakl You Have Your Voice - była prezentowana m.in. na scenie Teatru Studio.

Izabela Chlewińska będzie prezentowała fragmenty swoich tanecznych performensów, a improwizatorzy zinterpretują na scenie jej sztukę. Czy będą musieli się nagimnastykować?

***

MODNA PANI Z DWULETNIM STAŻEM

Monodram "Co modna pani wiedzieć powinna" jest w repertuarze Klubu Komediowego już dwa lata! W tym czasie grany także na wielu festiwalach, stołecznych scenach kameralnych oraz w TVP. Spektakl mierzy się z różnymi dylematami współczesnej kobiety. Co się zmieniło od wydanej w latach 50-tych książki pod tym samym tytułem? Czy dzisiejsza kobieta musi nadal stosować maseczkę z ogórków i uśmiechać się stosownie do sytuacji? W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość - Katarzyna Kołeczek. Spektakl urodzinowy już w poniedziałek 20 lutego.

***

KRÓTKIE GRY NA ZAPUSTY

28 lutego, czyli w ostatni dzień karnawału, zapraszamy na wieczór z krótkimi grami improwizowanymi - z akompaniamentem! Gry mają odgórne założenia, z którymi improwizatorzy będą musieli sobie poradzić. Czasami będą rozmawiać tylko pytaniami lub upychać w jednej scenie kilkanaście różnych emocji i gatunków filmowych. Czasem będą musieli nagle zaśpiewać do podkładu muzycznego, jakiego się nie spodziewają, albo a vista skomponować serię muzycznych hitów!

Więcej o organizowanych przez nas wydarzeniach, w tym o 3 urodzinach Klubu Komediowego oraz o Warsaw Improv Festival 2017 - na stronie komediowy.pl.