powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Jazzowy Chór Wytwórni zaśpiewa w Szwalni

18 lutego o godz. 19.00 w Teatrze Szwalnia odbędzie się koncert Jazzowego Chóru Wytwórni. Wstęp wolny, ale po wydarzeniu będzie można wesprzeć artystów, którzy zbierają fundusze na wydanie drugiej płyty.

Niesłabnące emocje, niezapomniane głosy i buzująca na scenie energia! Jazzowy Chór Wytwórni - formacja doceniania w kraju i za granicą - zaśpiewa utwory z repertuaru popowego, gospelowego i oczywiście jazzowego. To niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć piękna muzyki a cappella oraz z towarzyszeniem fortepianu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obecnie artyści zbierają fundusze na realizację drugiej płyty, dlatego będziemy wdzięczni za Państwa wsparcie po wydarzeniu.

Spotkanie otwarte dla seniorów w Szwalni

17 lutego o godz. 13.00 w Teatrze Szwalnia odbędzie się otwarte spotkanie dla osób w wieku 60+.

W trakcie spotkania porozmawiamy o ofercie działań artystyczno-edukacyjnych skierowanych dla seniorów, o przestrzeniach działań, w których osoby w wieku 60+ mają szansę czuć się komfortowo oraz o ich potrzebach względem wydarzeń kulturalnych. W działaniach uczestniczy również Poleski Ośrodek Sztuki i Poleski Ośrodek Sztuki, filia Karolew. Inicjatorem spotkania jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Departamentu Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ.

Na program spotkania złoży się prezentacja działań artystyczno-edukacyjnych Teatru Szwalnia, pokaz filmu "Nic osobistego" w reż. Weroniki Fibich, wystawa prac autorstwa Anny Hertmanowskiej oraz rozmowa z aktorami-seniorami Nieformalnej Grupy Teatralnej pod kierownictwem Katarzyny Kuropatwy.

Natomiast 26 lutego o godz. 19.00 odbędzie się pokaz spektaklu "Jest tylko życie" w reż. Katarzyny Kuropatwy, który powstał w ramach Otwartej Sceny Inicjatyw Artystycznych w Teatrze Szwalnia, we współpracy z Filharmonią Łódzką.