powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. "Michalina" i "Diwa" w Żelaznym

Teatr Żelazny zaprasza 11 lutego na "Listy do Michaliny" - monodram w wykonaniu Izabelli Noszczyk z Teatru Scena Poczekalnia w Łodzi, a następnego dnia na "Diwę" z Małgorzatą Bogdańską i Edytą Herbuś.

"Listy do Michaliny"

Ciepła i wzruszająca, acz niepozbawiona elementów komizmu, opowieść o dojrzałej kobiecie, granej przez Izabelę Noszczyk, która wierząc w swój temperament, pewność siebie i umiejętność docierania do serc i umysłów innych ludzi, postanawia pomagać im w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych, mianowicie prowadząc tzw. "coaching rozwodowy". Jednak czy potrafimy kierować cudzym życiem dopóki sami nie rozwiążemy zagadek w własnej przeszłości?

11 lutego o godz. 19

Reżyseria: Paweł Kamza

Występuje: Izabella Noszczyk

***

"Diwa"

Podszyty humorem dramat dwóch aktorek, które spotykają się w dniu rozdania najważniejszej aktorskiej nagrody teatralnej, do której obydwie są nominowane.

To zderzenie dwóch pokoleń, dwóch różnych podejść do życia, sztuki i zawodu aktora. Wzruszająca podróż od śmiechu do łez, w której obie kobiety próbują sobie odpowiedzieć na to, co w życiu jest najważniejsze i czy wyrzeczenia, które trzeba ponieść w imię sukcesu, sławy i kariery, są tego warte.

W tej kameralnej sztuce o prawdziwej diwie teatralnej z niesamowitym dorobkiem i popularnej aktorce serialowej, możemy podziwiać całą paletę barw sztuki aktorskiej i prawdziwy popis aktorski dwóch fantastycznych aktorek, których życiorys nieprzypadkowo pokrywa się z życiorysami ich scenicznych bohaterek.

12 lutego, g. 19:00

Reżyseria: Grzegorz Kempinsky

Występują: Małgorzata Bogdańska, Edyta Herbuś (na zdjęciu)

--

BILETY:

50 zł - normalny

35 zł - emeryci, renciści, studenci

Rezerwacje:

Budynek dworca PKP Katowice Piotrowice

ul. Armii Krajowej 40

wjazd od ul. Asnyka przez rogatki

577 380 377

lub na

www.teatrzelazny.pl