powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. "Halka" ponownie na afiszu Opery Nova

Najdłuższa owacja po premierze w historii Opery Nova, w pełni zasłużona: "Halka" nikogo nie pozostawi obojętnym. Opera Nova zaprasza na tę operę Stanisława Moniuszki w reżyserii Natalii Babińskiej, 11, 12 i 14 lutego.

Spektakl z 2013 r., którego przyjęcie przez publiczność przeszło do historii bydgoskiej Opery Nova. Recenzenci po premierze pisali, iż rzadko zdarza się spektakl, o którym napisać można tylko dobre rzeczy.

Są co najmniej trzy powody tego sukcesu: świetnie zrealizowana warstwa wokalna i muzyczna, niezwykła ekspresyjność strony wizualnej i zdolność silnego oddziaływanie na emocje współczesnego widza, aktualizacja i uniwersalizm historii libretta, przy zachowaniu odniesień historycznych.

"Halka" Babińskiej to przedstawienie inteligentne i poruszające. Do tego dodać trzeba nowocześnie i sensownie zakomponowaną przestrzeń sceniczną, której twórcy operują i cytatem, i kontrastem; przemyślane ustawienie i prowadzenie dobrze brzmiącego chóru; świetnie wkomponowany w całość balet; precyzyjnie grającą orkiestrę.

Zapraszamy na "Halkę" w sobotę, niedzielę i wtorek: 11, 12 i 14 lutego.

W roli tytułowej wystąpią kolejno: Jolanta Wagner (na zdjęciu) i gościnnie Gabriela Kamińska. W roli Jontka: Tadeusz Szlenkier i Paweł Skałuba, Zofię zaśpiewają: Darina Gapicz i Dorota Sobczak, Janusza: Łukasz Goliński i Bartłomiej Misiuda.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak.