powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Zajęcia Studia Pantomimy

Od 1 lutego Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy zaprasza na zajęcia Studia Pantomimy prowadzone przez Bartłomieja Ostapczuka.

Zajęcia opierają się na współczesnej formie sztuki mimu obejmując Pantomimę klasyczną, elementy techniki E. Decroux, M. Marceau, komedię i dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie, improwizację, teatr fizyczny z punktu widzenia współczesnego teatru pantomimy oraz wybrane elementy pracy z rekwizytem i szeroko pojętym teatrem plastycznym.

Na zajęcia w studio składają się ćwiczenia podzielone na różne kategorie.

Od podstawowej gramatyki ciała poprzez różne jej formy pojawiające się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, aż po całkiem współczesną formę teatru pantomimy.

Praca podczas zajęć polega między innymi na analizie ruchu, naszych stanów emocjonalnych oraz sposobu ich ukazywania. Sztuka teatru pantomimy nie jest teatrem bez słów jest to teatr, który funkcjonuje poza słowami dając tym samym aktorowi nieograniczone możliwości wypowiedzi.

Osoby najbardziej zaangażowane w zajęcia Studia zapraszane są do udziału w projektach realizowanych przez Warszawskie Centrum Pantomimy.

W Studio Pantomimy odbywają się zajęcia dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Zapraszamy również osoby, które nie miały wcześniej styczności z teatrem pantomimy.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 19.00-21.00. Miejsce Warszawskie Centrum Pantomimy/ Scena Na Woli Teatru Dramatycznego, ul. Kasprzaka 22, (wejście od ul. Skierniewickiej)

kontakt: studio@mimowie.pl, 793 019 736

Bartłomiej Ostapczuk (na zdjęciu)

Aktor pantomimy, autor scenariuszy, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor mimografii, ruchu scenicznego, konsultacji ruchowych i działań pantomimicznych w przedstawieniach teatrów dramatycznych i filmach, nauczyciel.

Od 2005 roku Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy, Teatru Pantomimy Mimo, Europejskiej Federacji Pantomimy oraz Fundacji Warszawskiego Centrum Pantomimy. Sztuki teatru pantomimy uczył się w Polsce, USA i Hiszpanii.

Występował na scenach teatralnych Japonii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Izraela, Korei Południowej, Czech, Szwecji, Hiszpanii, Słowacji, Nowej Zelandii.