powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Teatralna środa u Węgierki

Teatr Dramatyczny przygotował niespodziankę dla wszystkich widzów. W środę, 1 lutego bilety na najbliższe pokazy spektakli "Trans-Atlantyk" oraz "Romeo i Julia" będzie można kupić w cenie 25 zł.

W weekend - 4 i 5 lutego Teatr zaprasza na "Trans-Atlantyk" Witolda Gombrowicza w reżyserii Jacka Jabrzyka. Jest to swoisty 'pamiętnik' autora z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie. W spektaklu występują Justyna Godlewska-Kruczkowska, Ewa Palińska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Piotr Półtorak, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie: Andrzej Kłak, Miłosz Pietruski i Karol Smaczny.

- "Trans-Atlantyk" to mój drugi spektakl stworzony przez trio Jabrzyk - Mikołajczyk - Kleppek. Tym razem dołączył do nich jeszcze Kuba Orłowski odpowiedzialny za warstwę muzyczną, która jest bardzo istotna w spektaklu. Reżyser i choreograf stawiają w pracy nad przedstawieniem bardzo mocny akcent na rytm, energię i autentyczność bijącą z aktorów, co po raz kolejny udziela się widzom. Mam nadzieję, że widownia, która odwiedzi Teatr Dramatyczny na najbliższych spektaklach, wejdzie w nasz świat i "w głowę" głównego bohatera, w której dzieją się dziwne. Czasem straszne, czasem śmieszne rzeczy, zaskakujące i "prawie szokujące". Na pewno nie ma tutaj nudy. Zapraszam serdecznie do naszego świata - zachęca Piotr Szekowski, odtwórca roli Barona.

W kolejny weekend - 11 i 12 lutego, widzowie będą mogli zobaczyć "Romea i Julię". Sztuka Williama Szekspira jest opowieścią o najsłynniejszej historii miłosnej, jaką zna świat. Miłości cudownej, szalonej, czystej i wzniosłej. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2016 r. Przedstawienie wyreżyserowała Katarzyna Deszcz. Choreografię stworzyła Karolina Garbacik. Obok aktorów Teatru Dramatycznego i tancerzy, na scenie pojawią się także gościnnie Urszula Chrzanowska, Michał Kamiński oraz Leszek Żukowski.

W środę, 1 lutego widzowie będą mogli kupić bilety w cenie 25 zł na pokazy "Trans-Atlantyku" 4 i 5 lutego o godz. 16.00 oraz "Romea i Julii" 11 i 12 lutego o godz. 16.00. Promocja będzie obowiązywała zarówno w Kasie Teatru, jak i w sprzedaży internetowej. Przy zakupie biletów on-line widzowie powinni wybrać bilet "teatralna_środa".