powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "Fuck..." w Łaźni Nowej z wrocławskimi aktorami

W Teatrze Łaźnia Nowa rozpoczynają się próby do spektaklu "Fuck ..." w reżyserii Marcina Libera. W obsadzie spektaklu znajdą się byli i obecni aktorzy wrocławskiego Teatru Polskiego.

Dlaczego protestujemy?

Czy protest jest dziś możliwy?

Czy mamy bunt w sobie?

Zapraszamy na próbę otwartą rozpoczynającą pracę zespołu. Pierwszym improwizacjom aktorskim towarzyszyć będzie projekcja filmu "Fuck for forest" oraz muzyka na żywo w wykonaniu grupy RSS Boys. Film Michała Marczaka to punkt wyjścia dla twórców spektaklu: opowiada on historię buntu, który wywołuje efekt daleki od zamierzeń buntowników - zarazem komiczny, jak i głęboko smutny.

Wtorek, 24 stycznia, godz. 19.00.

W obsadzie spektaklu Marcina Libera znajdą się byli i obecni aktorzy wrocławskiego Teatru Polskiego.

Premiera spektaklu odbędzie się 27 marca w Teatrze Łaźnia Nowa.

**

"Fuck for forest" - film dokumentalny w reżyserii Michała Marczaka opowiadający historię grupy młodych ludzi, której motto brzmi: "Seks może uratować świat". Grupie Fuck For Forest udaje się zebrać olbrzymie fundusze na wyprawę do Amazonii, której celem jest zbawienie świata. Po dotarciu na miejsce, FFF chce kupić ziemię i oddać ją Indianom za darmo. Jednak ich misja kończy się porażką. Ideowy i praktyczny sens przedsięwzięcia staje pod znakiem zapytania w zetknięciu z rzeczywistością Amazonii.

"Fuck For Forest" Michała Marczaka zdobył główną nagrodę w konkursie filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Przez Polski Instytut Sztuki Filmowej został uznany za najczęściej wyświetlany polski dokument za granicą w 2013 roku. Brytyjski magazyn Dazed & Confused wyróżnił "Fuck for Forest" miejscem na liście 10 najbardziej innowacyjnych i rozwijających gatunek dokumentu film ostatnich lat.