powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. W Łaźni Kieślowski Unlimited

25-27 stycznia odbędą się kolejne pokazy spektaklu Bartosza Szydłowskiego "Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego". Tym razem będą im towarzyszyć projekcje "Gadających głów 2016/17", a po spektaklu 27 stycznia odbędzie się spotkanie z krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim.

"Kim jesteś?

W którym roku się urodziłeś?

Czego byś chciał?

Co jest dla Ciebie najważniejsze?"

W 1979 roku Kieślowski przeprowadził swoistą sondę społeczną. Ludziom w różnym wieku zadawał z pozoru proste pytania. Po zmontowaniu nagranych wypowiedzi powstał piętnastominutowy dokument "Gadające głowy" (1980).

W Łaźni Nowej w ramach projektu KIEŚLOWSKI UNLIMITED Małgorzaty Szydłowskiej przeprowadziliśmy kontynuację sondy Kieślowskiego. Chcemy powracać do tych pytań i wywoływać siebie samych do odpowiadania na nie. Uczestnicy instalacji również odpowiadali na pytania z Gadających głów przed kamerą. Z ich nagranych wypowiedzi powstały nowe wersjefilmu, które będziemy prezentować widowni spektaklu Przypadek.

Projekt KIEŚLOWSKI UNLIMITED oraz spektakl "Przypadek" Bartosza Szydłowskiego są dla nas punktem wyjścia do dyskusji, w której wezmą udział przedstawiciele kilku pokoleń - licealiści, studenci, ludzie po trzydziestce, seniorzy. Gościem specjalnym spotkania 27 stycznia będzie krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Co współczesne "Gadające głowy" mówią nam o nas jako o wspólnocie?

Co Witek Długosz odpowiedziałby na pytania z "Gadających głów?"

Jak dziś odpowiadamy na nie przed kamerą a jak sami przed sobą?

Jak dzisiaj odbieramy napięcie między "tym jak jest, a jak być powinno"?

To hasła wywoławcze do rozmowy również o tym gdzie i po co Kieślowski stawiał swoją kamerę, dlaczego w pewnym momencie przestał kręcić filmy, oraz o odwadze mówienia tego, co się myśli.