powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Wieczornica kolędnicza w Szwalni

21 stycznia w Teatrze Szwalnia wieczorne spotkanie z najstarszymi zachowanymi kolędami, które poprowadzi Bractwo Różanego Wianka z Jarosławia.

Będzie można miło spędzić czas w gronie życzliwych ludzi i nauczyć się pięknych, archaicznych pieśni, które od zarania dziejów widnieją w naszej kulturze.

Po wspólnych śpiewach przewidujemy zawiązanie się zupełnie spontanicznej imprezy tanecznej do rana, w trakcie której pokażemy dawne tańce polskie i zaprosimy do prowadzonych zabaw z różnych regionów Polski Centralnej.

Całość ma charakter otwarty i składkowy, organizatorzy zapewniają śpiewniki i doborowych muzykantów. Mile widziane datki w postaci frykasów, które można od razu zaserwować na wspólny stół.

21 stycznia / godz. 20.00 / Wieczornica kolędnicza

Miejsce: Teatr Szwalnia, Struga 90, Łódź

Organizatorzy: Teatr Szwalnia, Pograjka, Po Staremu.

***

Bractwo Różanego Wianka

Męska grupa śpiewacza powstała w roku 2011 przy Stowarzyszeniu Muzyka Dawna w Jarosławiu. Celem Bractwa jest osobista praktyka śpiewu tradycyjnego oraz odkrywanie i przywracanie dawnego repertuaru muzycznego istniejącego na terenach współcześnie nazywanych Podkarpaciem. W swojej działalności Bractwo korzysta z owoców pracy Stowarzyszenia oraz z ogromnych zbiorów Bartosza Gałązki.