powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Internet. "Cicho" Maliny Prześlugi w iteatr.tvp.pl

Internetowy Teatr dla Szkół TVP iTeatr to autorski projekt Telewizji Polskiej trwający nieprzerwanie od 2012 roku. Najbliższą transmisją w ramach iTeatru będzie spektakl "Cicho" na podstawie tekstu Maliny Prześlugi z Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, która odbędzie się 19 stycznia o godz. 10.00 na iteatr.tvp.pl.

Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.

Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych.

W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

Najbliższą transmisją w ramach iTeatru będzie spektakl "Cicho" na podstawie tekstu Maliny Prześlugi z Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, która odbędzie się 19 stycznia o godz. 10.00 na iteatr.tvp.pl.

To spektakl, w którym wątki i bohaterowie zaczerpnięci z demonologii słowiańskiej przeplatać się będą z próbą pokazania całkiem niebłahego problemu, jakim jest mierzenie się ze smutkiem i własną samotnością. Mieszkańcy lasu - chochliki, strzygi i wiedźmy skonfrontują się z czymś, czego do tej pory nie znały - małą, milczącą dziewczynką.

Wszystkie szkoły i ośrodki zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji i skontaktowanie się z właściwym swojemu regionowi koordynatorem regionalnym (pełna lista znajduje się w zakładce KONTAKT na iteatr.tvp.pl) w celu otrzymania unikalnego dla każdej transmisji hasła dostępu.