Powstanie Teatr Górnośląski?

04-11-2011
08-10-2016
Bytom. Powstał teatr grający w gwarze śląskiej
Scena prezentująca spektakle w gwarze śląskiej rozpoczęła w sobotę działalność w Bytomiu. Teatr Górnośląski ma już w repertuarze kilka cieszących się powodzeniem przedstawień, planuje premiery, ma też zapraszać twórców do współpracy.
06-10-2016
Bytom. Otwiera się Teatr Górnośląski
Marian Makula otwiera prywatny teatr. W jego repertuarze znajdą się spektakle grane po śląsku. Inauguracja Teatru Górnośląskiego rozłożona będzie na dwa dni. 7 października odbędzie się impreza zamknięta dla gości z zaproszeniami. W sobotę 8 października organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.
29-02-2016
Bytom. Teatr Górnośląski w... restauracji
Marian Makula, znany artysta kabaretowy, w końcu znalazł miejsce na Teatr Górnośląski, w budynku restauracji Belford w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki.
02-10-2015
Pszczyna. Fredro w gwarze śląskiej w PCK
Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza dzisiaj na "Pomstę", czyli pierwszy polski musical w gwarze śląskiej na podstawie "Zemsty" Aleksandra Fredry z librettem Mariana Makuli i muzyką Katarzyny Gaertner.
17-04-2015
Bytom-Katowice. "Pomsta", czyli śląska komedia od nowa
Spektakl napisany po śląsku przez Mariana Makulę na kanwie "Zemsty" Aleksandra Fredry w nowej reżyserii, innej inscenizacji.
15-11-2011
Makula pisze do Kuźnik. Kuźnik odpowiada Makuli
Nie tylko ja zauważyłam, że Teatr Górnośląski zapowiada się na instytucję dla jednej osoby, pomimo tego, co jest w statucie. Podczas naszej przemiłej rozmowy w Piwnicy Artycha nie było mowy o innych sztukach czy autorach, które by TG miał wystawić. Może tylko tak wyszło, ale inni też mają obawy - Grażyna Kuźnik z Polski Dziennika Zachodniego odpowiada Marianowi Makuli z Teatru Górnośląskiego.
04-11-2011
Król zamieszał teatrem
Teatr Górnośląski wciąż szuka swojej siedziby. Związał się ze Stowarzyszeniem Dziedzictwa Kultury w Łaziskach, ale to nie oznacza, że będzie miał gdzie występować. Ale czy to teatr Górnego Śląska, czy Mariana Makuli? - pyta Grażyna Kuźnik w Polsce Dzienniku Zachodnim.
29-08-2011
Łaziska Górne. Powstanie Teatr Górnośląski
Wywodzący się z Rudy Śląskiej, artysta estradowy i autor sztuk pisanych po śląsku, Marian Makula, po kilku miesiącach starań o utworzenie Teatru Górnośląskiego, wreszcie dopiął swego.
25-05-2011
Katowice. Kutz za Teatrem Górnośląskim
- To świetny pomysł. Uważam nawet, że w każdym śląskim mieście, w dawnych robotniczych enklawach powinny istnieć takie teatry - Kazimierz Kutz komentuje pomysł Mariana Makuli, który chce założyć Teatr Górnośląski.
25-05-2011
Powstanie Teatr Górnośląski?
Teatry działające na terenie Górnośląskiej aglomeracji w małym zakresie poruszają problemy regionu, wystawiając dzieła zagranicznych albo stołecznych twórców. A przecież korzystają ze środków wypracowanych przez ludzi, którzy tu mieszkają, pracują i wypoczywają i ci ludzie nie muszą tylko uczyć się od innych, ale mogą się pochwalić swoimi dokonaniami i kulturą - Marian Makula o swoim pomyśle założenia Teatru Górnośląskiego.
17-05-2011
Ruda Śląska. Nie chcą Teatru Górnośląskiego
Czy prawdziwy śląski teatr byłby dobrą promocją dla śląskich miast? Może. Ale nikt takiej promocji nie chce!
02-04-2009
Bytom. "Pomsta" w Operze Śląskiej
W sobotę, 4 kwietnia o godz. 16.30 i 19.30 Opera Śląska zaprasza na "Pomstę, czyli Zemstę po Śląsku"- musical powstały w oparciu o "Zemstę" Aleksandra Fredry - autorstwa Katarzyny Gärtner i Mariana Makuli, w reżyserii Henryka Konwińskiego.