powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera "Płyń" Romy Gąsiorowskiej

Koncert, spektakl i teledysk w jednym, spotkanie artystów z różnych dziedzin sztuki, otwarta forma oraz mieszanka temperamentów, osobowości i form artystycznych. Projekt "Płyń", stworzony na podstawie tekstu i muzyki "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego oraz w reż. Romy Gąsiorowskiej będzie można zobaczyć 26 i 27 lutego w Klubie Stodoła.

Projekt "Płyń" jest formą sceniczną z muzyką na żywo, łączy w sobie różne dziedziny sztuki (teatr, muzyka, video-art, kolaż, film i performans). Materiały wideo połączone zostały tu z elementami dramaturgicznymi i treściami znanymi z mediów społecznościowych.

W niecodziennym projekcie spotkali się artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki, którzy mają nieograniczoną swobodę wyrazu - wszyscy są jego pełnoprawnymi współtwórcami. Całość powstała na podstawie tekstu i muzyki z albumu "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego. "Płyń" to pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space - artystyczno-edukacyjnego projektu Romy Gąsiorowskiej.

"Płyń" to także otwarty dialog z publicznością nad zmieniającą się rolą artysty we współczesnym świecie, komentujący aktualne tematy poruszane przez media. Główny bohater, Jan Paweł Śliwa żyje w przeświadczeniu, że ma dokonać rzeczy wielkich. Bezskutecznie próbuje zaistnieć w świadomości tłumu, szuka swojego powołania i sposobu na wyrażenie siebie poprzez sztukę. Charakter nieudacznika i frustrata doprowadza go do aktu terrorystycznego, który traktuje jako dzieło sztuki. Twórcy "Płyń" starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest ważne w świecie, w którym zanikają ideały, wiara i humanitaryzm.

- Chcemy z Piotrem Roguckim obnażyć model autorytarnego artysty, reżysera czy inscenizatora. Zaproponowałam twórcom wolność - artyści, którzy współpracują z nami, wkładają swoje autorskie pomysły. To artystyczna kombinacja, m.in. video-art, gdzie Agata Kulesza sama wyreżyserowała monologi matki czy teledyski autorstwa Michała Bojara, które są wariacją na temat współczesnej kondycji artysty w dobie Internetu. Przeplatamy to trashowymi filmami wideo w rożnych konwencjach właściwych Internetowi. Nazwaliśmy to dzieło koncertem/spektaklem/teledyskiem, ponieważ projekt daleki jest od samej formy koncertowej, natomiast nie jest to także inscenizacja tekstu - podsumowuje Gąsiorowska.

"PŁYŃ" - koncert/spektakl/teledysk

26 i 27 lutego 2017 / Klub Stodoła, godz. 20.30

Bilety dostępne na: ebilet.pl i stodola.pl