powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Mieszkowski o debacie w TVP Info

Poseł Nowoczesnej i były dyrektor Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski został zaproszony do udziału w debacie z obecnym dyrektorem Cezarym Morawskim dotyczącej sytuacji w teatrze. "Po zadeklarowaniu chęci udziału w audycji otrzymałem informację, że na wyraźną prośbę Morawskiego zrezygnowano z mojej obecności w studiu" - informuje Mieszkowski.

Warszawa, 8 stycznia 2017 roku

Krzysztof Mieszkowski

Poseł Nowoczesnej

OŚWIADCZENIE

8 stycznia 2017 roku zostałem zaproszony do udziału w programie TVP Info "Minęła Dwudziesta", który wedle zapowiedzi wydawcy miał być poświęcony sprawie Teatru Polskiego we Wrocławiu, którym kierowałem do września 2016 roku. W programie miałem dyskutować z Cezarym Morawskim, który mimo protestów środowiska artystycznego, obecnie kieruje wrocławską sceną.

Po zadeklarowaniu chęci udziału w audycji otrzymałem informację, że na wyraźną prośbę Morawskiego zrezygnowano z mojej obecności w studiu.

Zrozumiałym jest strach Cezarego Morawskiego przed bezpośrednią konfrontacją, która mogłaby na ogólnopolskiej antenie obnażyć jego brak kompetencji do kierowania Teatrem Polskim we Wrocławiu, jak i przed pytaniami o łamanie praw pracowniczych, mobbing i kompromitujące decyzje artystyczne.

Nie mogę jednak przejść do porządku dziennego nad postawą wydawcy programu "Minęła Dwudziesta", który ugiął się przed ultimatum Morawskiego. Decyzja ta nosi znamiona cenzury prewencyjnej, która uniemożliwia widzom wyrobienie sobie obiektywnego zdania nt. konfliktu w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Dopuszczenie do głosu wyłącznie Cezarego Morawskiego to manipulacja i sprzeniewierzenie się idei bezstronności, która powinna być naczelną zasadą nadawcy publicznego.