powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Dyplomowy "Szantaż" w PWST

Spektakl dyplomowy przygotowują studenci IV roku Wydziału Aktorskiego PWST. Autorem sztuki jest Marcin Cecko, reżyseruje Ewelina Marciniak. Premiera 21 stycznia.

Jak katastrofa może zaczaić się w zgliszczach? Gdzie, wśród utopijnego pragnienia budowania nowej wspólnoty, po traumatycznym doświadczeniu, wkrada się nihilizm? I ostatecznie, w jaki sposób mechanizm dorastania przeprowadza rytualne morderstwo? Na ciele? Na psychice? Na obszarze uniwersalnych wartości? Na społecznej tkance?

Dziesięcioro aktorów przyjmuje niemiecko brzmiące imiona. Chociaż urodzili się w Polsce kilka lat po transformacji ustrojowej, wyobrażają sobie, że przyszło im żyć w rozwarstwionej społecznie, powojennej Austrii. W Wiedniu nie przystającym do stereotypowych wyobrażeń. W najbiedniejszej wersji Wiednia jaką wytworzyła europejska wyobraźnia, na kupce piachu, na bezludnej wyspie władcy much. Wśród szybko upadających hierarchii władzy, poprzez sojusze, pakty i bunt, badamy czym jest doświadczenie rzeczywistości i nauka jej zaklinania dla pokolenia żyjącego w cieniu społecznych zmian wywołanych przez pokolenie rodziców.

W przedstawieniu biorą udział studenci oraz pedagodzy PWST: Magdalena Gorzelańczyk, Monika Kulczyk, Pamela Płachtij, Paulina Wosik, Michał Bajor, Mariusz Bąkowski, Kacper Gaduła-Zawratyński, Krzysztof Satała, Tomasz Taranta, Mateusz Wiśniewski oraz Katarzyna Strączek i Adam Cywka.

***

Premiera: 21 stycznia 2017 | godz. 20.30 | Sala Duża | Teatr PWST ul. Braniborska 59, Wrocław

Grupa wiekowa: 16 +

WSTĘP WOLNY

Rezerwacja miejsc (od 9.01.2017): http://www.pwst.wroclaw.pl/rezerwacje/