powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl muzyczny z piosenkami Agnieszki Osieckiej

20 stycznia w Teatrze Rampa odbędzie się premiera "Cafe Sax" w reż. Cezarego Domagały. Wydarzeniu towarzyszy otwarcie teatralnej Cafe Rampa oraz wystawa ilustracji do wierszy Agnieszki Osieckiej autorstwa Haliny i Bartłomieja Kuźnickich.

Osiecka tworzyła niezapomniane teksty, które do szerokiego grona odbiorców trafiały jako piosenki śpiewane przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Seweryna Krajewskiego, Annę Szałapak oraz zespoły Skaldowie czy Raz Dwa Trzy. Jej teksty stały się znanymi piosenkami dzięki znakomitej muzyce wybitnych kompozytorów, a wśród nich m.in: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Jerzego Satanowskiego.

W "Cafe Sax" w reż. Cezarego Domagały usłyszymy aż 22 piosenki z tekstami Osieckiej, a wśród nich takie hity jak: "Małgośka", "Niech żyje bal", "Wielka woda", "Okularnicy", "Czy te oczy mogą kłamać?", które są częścią historii polskiej muzyki rozrywkowej, jak i mniej znane ballady. Śpiewający je bohaterowie wyłowieni z reportaży i wspomnień Osieckiej tworzą unikalne zwierciadło życia, w którym każdy może się przejrzeć. Nasza "Cafe Sax" to mądre piosenki, które w magiczny sposób opowiadają prostymi słowami o ważnych sprawach.

Premiera odbędzie się 20 i 21 stycznia 2017. Wydarzeniu towarzyszy otwarcie teatralnej Cafe Rampa oraz wystawa ilustracji do wierszy Agnieszki Osieckiej autorstwa Haliny i Bartłomieja Kuźnickich.

Dawna Kawiarnia Sax na ulicy Francuskiej to jedno z miejsc na Saskiej Kępie, które najbardziej kojarzy się z Agnieszką Osiecką. Poetka bywała tam bardzo często, miała swój ulubiony stolik. Przesiadywała tu godzinami, rozmawiając i słuchając, chwytała pomysły na nowe teksty. Inspirowała się tym miejscem i przewijającymi się tam ludźmi, zwłaszcza na tzw. życiowych zakrętach. Z zaciekawieniem obserwowała też przechodniów w codziennym zabieganiu. Swoje spostrzeżenia już jako zaczątki wierszy spisywała często na papierowych serwetkach. Dlatego najbardziej adekwatnym miejscem dla zaprezentowania piosenek Osieckiej jest jej ulubiona kawiarnia "wyczarowana" tym razem w Teatrze Rampa.