powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Artyści Teatru Roma w 25. Finale WOŚP

Artyści Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w dniu 15 stycznia. Na dwóch aukcjach będzie można wylicytować podwójną platynową płytę za polską wersję albumu z musicalu "Mamma Mia!" oraz 20 miejsc w loży VIP na jeden ze spektakli.

Na pierwszej aukcji można wylicytować podwójną platynę, jaką artyści TM ROMA otrzymali za album CD z musicalu "Mamma Mia!", wystawiany w Warszawie od lutego 2015 roku. Płyta z 24 piosenkami w języku polskim ukazała się dokładnie roku temu. Teksty w znakomitym przekładzie, muzyka w nowych aranżacjach i pełne pasji wykonania sprawiają, że znane przeboje grupy ABBA nabierają zupełnie nowego wymiaru. Nic dziwnego, że polski album bije rekordy popularności, a status podwójnej platynowej płyty uzyskał w niecałe 12 miesięcy.

Przedmiotem drugiej aukcji jest licytacja wszystkich 20 miejsc w loży VIP na widowni TM ROMA. Zwycięzca sam zdecyduje, kogo zaprosi i 4 marca o godzinie 15.00 wspólnie ze swoimi gośćmi bawić się będzie w rytm największych przebojów zespołu ABBA.

- Zagraliśmy ten niezwykle energetyczny i optymistyczny spektakl już prawie 450 razy. Teraz chcemy się podzielić tym, co robimy najlepiej. Dlatego postanowiliśmy wraz z moimi koleżankami i kolegami z zespołu wesprzeć WOŚP - mówi Anna Sroka-Hryń, grająca Donnę Sheridan, główną bohaterkę przedstawienia. - My, artyści Teatru Muzycznego ROMA, sami tworzymy w musicalu "Mamma Mia!" niesamowitą orkiestrę, która już zdobyła serca niemal pół miliona widzów i podwójną platynę. Chcemy dać tę radość potrzebującym.

Zapraszamy do licytacji! Musical "Mamma Mia!" miał światową prapremierę w roku 1999. Od tamtej pory obejrzało go łącznie około 55 milionów widzów, przetłumaczono go na szesnaście języków, w tym tak egzotyczne, jak japoński i chiński, i zrealizowano w ponad 40 krajach. Zajmuje obecnie ósme miejsce na liście najdłużej granych musicali na Broadwayu (niemal sześć tysięcy przedstawień!) W warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA został zagrany już blisko 450 razy. Ostatnie spektakle tego tytułu przewidziane są na czerwiec 2017 roku, a od kolejnego sezonu w TM ROMA będzie można oglądać już zupełnie nowy, polski musical pt. "Piloci".

***

TEATR MUZYCZNY ROMA pod dyrekcją Wojciecha Kępczyńskiego to największa scena musicalowa w Polsce, gdzie pokazywana jest światowa klasyka gatunku. W TM ROMA wystawione zostały między innymi nie tylko trzy najpopularniejsze musicale w historii ("Koty", "Upiór w Operze" i "Les Misérables"), ale także doskonale przyjęty rodzimy musical "Akademia Pana Kleksa". Spektakle ROMY zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. "Upiora w Operze" obejrzało 700 000 widzów, a ostatnią produkcję, musical, "Mamma Mia!" już blisko 450 000.

Obecnie TM ROMA przygotowuje nowy, polski musical pt. "Piloci", którego osią fabularną będzie rozgrywająca się w czasach II Wojny Światowej historia wielkiej miłości Niny, warszawskiej aktorki kabaretowej i wokalistki oraz Jana, polskiego pilota wojskowego.

Autorem libretta jest Wojciech Kępczyński, teksty piosenek napisał Michał Wojnarowski, a muzykę stworzyli bracia Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz. Premiera przewidziana jest na październik 2017 roku.

TM ROMA to także Nova Scena na 150 miejsc, gdzie obecnie wystawiane są m.in. niezmiernie popularne spektakle muzyczne dla dzieci i kameralny musical dla dorosłych "Pięć ostatnich lat". Tam także od kilku lat gości jedyny w swoim rodzaju cykl koncertów "Dobry Wieczór Jazz".