Kłopoty Teatru Bajka w Warszawie

31-10-2011
01-02-2012
Warszawa. Teatr Kwadrat w lokalu po Bajce
Happy end w sporze między urzędami a teatrem Bajka z ul. Marszałkowskiej? Właściciel przystał na wyprowadzkę z lokalu.
30-01-2012
Warszawa. Pojawił się właściciel Teatru Bajka
Grzegorz Biskupski z zarządu spółki Teatr Bajka pojawił się dziś rano w nieczynnym lokalu przy ul. Marszałkowskiej. Umówił się z urzędnikami, że jutro oficjalnie przekaże im zadłużone pomieszczenia.
13-01-2012
Warszawa. Bajka wciąż nie oddała kluczy
Śródmieście do tej pory nie odzyskało pomieszczeń po Teatrze Bajka. Urzędnicy liczyli, że przejmą klucze polubownie, ale przedstawiciel teatru nie dostarczył ich w terminie. Sprawę czeka finał w sądzie.
17-11-2011
Warszawa. Bajka: miliony długów, zero majątku
Sąd gospodarczy nie zgodził się na upadłość zadłużonego teatru Bajka. Dlaczego? Bo nie ma on żadnego majątku. A aktorzy zapowiadają pozew zbiorowy, by odzyskać gaże.
16-11-2011
Warszawa. Niemożliwa upadłość Teatru Bajka
Ogłoszenie upadłości stołecznego Teatru Bajka nie jest możliwe, ponieważ jego obecny majątek nie wystarcza nawet na postępowanie upadłościowe - wynika ze środowego orzeczenia warszawskiego sądu gospodarczego. Zadłużenie teatru sięga czterech mln złotych.
04-11-2011
Warszawa. Aktorzy skarżą Teatr Bajka na milion zł
Od tygodnia cała Polska żyje problemami aktorów warszawskiego Teatru Bajka. Takie gwiazdy jak Katarzyna Skrzynecka (40 l.), Renata Dancewicz (42 l.) czy Karol Strasburger (64 l.) od wielu miesięcy nie otrzymują pensji za swoją pracę na scenie. Nie mogąc dogadać się z Grzegorzem Biskupskim (40 l.), prezesem spółki Teatr Bajka Sp. z o.o., postanowili sami wziąć sprawy w swoje ręce.
04-11-2011
Warszawa. Teatr Bajka wyrzucony z lokalu
Umowa najmu lokalu przy ul. Marszałkowskiej, w którym obecnie mieści się Teatru Bajka została wypowiedziana - dowiedziało się w czwartek Radio TOK FM.
31-10-2011
Operacja Bajka
Aspirant Mironiuk mieszał smętnie herbatę, kiedy do jego pokoju na parterze komendy przy ulicy Wilczej wpadł jak bomba podkomisarz Nawarko. - Wacek, zbieraj się, jest zgłoszenie ze Śródmieścia, facet prysnął z kasą z teatru Bajka - rzucił przełożony - pisze Roman Pawłowski w cotygodniowym felietonie w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
31-10-2011
Warszawa. Aktorzy z "Bajki" idą do sądu?
Oszukani aktorzy Teatru Bajka chcą walczyć przed sądem nie tylko o swoje pieniądze, ale także zaległe wypłaty dla pracowników technicznych. - Ludzie musieli brać kredyty, żeby płacić czynsz - mówi w rozmowie z Radiem TOK FM aktorka Edyta Olszówka. Dyrektor placówki zniknął razem z pieniędzmi. Pozostawił tylko długi.
31-10-2011
Warszawa. Jerzy Bończak wygrał w sądzie z Teatrem Bajka
Jerzy Bończak (62 l.) jest jednym z wielu aktorów, którzy nie otrzymali pensji z warszawskiego Teatru Bajka. Jednak tej nikczemności nie zamierzał puścić płazem. Oddał sprawę do sądu i wygrał! Bończak, tak jak kilkudziesięciu oszukanych pracowników Teatru Bajka, nie otrzymywał pieniędzy za swoje występy. Po kilku miesiącach nie wytrzymał i oddał sprawę do sądu.
27-10-2011
Warszawa. Kłopoty Teatru Bajka
Gwiazdy warszawskiego Teatru Bajka nie otrzymywały pensji od kilkunastu miesięcy. 134 tys. zł, które teatr jest winien miastu, to wierzchołek góry lodowej - twierdzą znani aktorzy - Katarzyna Skrzynecka i Stefan Friedmann.
24-10-2011
Warszawa. Policja sprawdza czy w teatrze Bajka dochodziło do oszustw
Na policję zgłaszają się firmy i osoby, które twierdzą, że zostały finansowo oszukane przez warszawski teatr Bajka. Wszczęliśmy dochodzenie w tej sprawie - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik śródmiejskiej policji asp. sztab. Tomasz Oleszczuk.
24-10-2011
Warszawa. Teatr zamknięty. Właściciel zniknął z pieniędzmi
Do śródmiejskiej komendy wpływają zawiadomienia od oszukanych firm i widzów Teatru Bajka. Jego właściciel zniknął z pieniędzmi. Szukają go urzędy, a wkrótce policja.
27-09-2011
Warszawa. Teatr Bajka z aktorami w sądzie
Kilkadziesiąt pozwów pracowników, żądanie zapłaty za lokal od miasta. Teatr Bajka ma spore kłopoty. - Czekamy na wyjaśnienia - mówi aktorka Katarzyna Skrzynecka