powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Pchła i Święty Mikołaj w Teatrze Muzycznym

Spektakl "Pchła Szachrajka" to tegoroczna propozycja Teatru Muzycznego w Poznaniu jako Mikołajkowego Spektaklu Charytatywnego. Spektakle organizowane 13 grudnia zwieńczy pojawienie się na scenie prawdziwego św. Mikołaja z Rovaniemi, w ramach jego oficjalnej wizyty w Polsce.

Znany tekst Jana Brzechwy, perła literatury dziecięcej autorstwa mistrza gatunku, jest podstawą niezwykle zabawnego scenariusza opracowanego przez Arnolda Pujszę. Spektakl utrzymany w klimacie kabaretu dla dzieci, wzbogacony o piosenki poznańskich kompozytorów Andrzeja Borowskiego i Michała Łaszewicza, skrzy humorem i dowcipem, nie tylko słownym. Sześcioro solistów przez półtorej godziny bawi publiczność w każdym wieku. W roli tytułowej występuje znakomita Lucyna Winkel (na zdjęciu), aktorka Teatru Muzycznego prowadząca także autorskie Studio Teatralne Blum dla dzieci.

Spektakle organizowane 13 grudnia zwieńczy pojawienie się na scenie prawdziwego św. Mikołaja z Rovaniemi, w ramach jego oficjalnej wizyty w Polsce. Po spektaklu dzieci będą mogły zrobić zdjęcie grupowe z Mikołajem, a Elfy rozdadzą widzom upominki. Przedstawienie wystawione będzie w ramach projektu dwukrotnie. Spektakl ma charakter charytatywny, uczestnicy biorą w nim udział bezpłatnie. W spektaklu wezmą udział podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz dzieci z poznańskich przedszkoli (także specjalnych i integracyjnych).

Sponsorem spektakli jest PZU Życie SA, Sponsorami biletów NIVEA, Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Beiersdorf, a Partnerami spektaklu Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu, Novotel Poznań Centrum oraz Konsulat Honorowy Finlandii Poznań.