powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Fakeryzm" Teatru Brama w IT

Dziś o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym w ramach cyklu "Mów za siebie" zagrany zostanie spektakl "Fakeryzm" Teatru Brama. Pokaz odbędzie się w trakcie Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej.

Jak wymknąć się zewnętrznym uogólnieniom i łatwym klasyfikacjom, a mimo to podejmować tematy wielokrotnie już wyczerpane? Czy jakiś bunt ma jeszcze sens, czy mówienie o nim musi zawsze wywoływać grymas znużenia? Aktorzy Teatru Brama w brawurowy sposób, z tupetem i ironią domagają się swojego prawa do opowiadania historii osobistej i lokalnej. Spektakl powstał na podstawie rozmów o możliwości alternatywy w świecie ponowoczesnym, własnych tekstów oraz inspiracji literackich i muzycznych.

Twórcą przedstawienia jest młodzieżowa grupa Teatru Brama, założonego w 1996 roku przez Daniela Jacewicza. Brama skupia niespokojnych i twórczych ludzi, którzy swoją odmiennością nie chcą wpisać się w stereotypy małego miasta. Poza twórczością teatralną zajmują się działalnością edukacyjną i inicjują projekty z udziałem społeczności lokalnej.

reżyseria: Daniel Jacewicz

występują: Julia Kwietniak, Aleksandra Stanio, Aleksandra Ślusarczyk, Oleh Nesterov, Adam Rosiński, Piotr Śnieguła

prowadzenie dyskusji po przedstawieniu: Katarzyna Knychalska (teatralny.pl, nietak!t)

bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy); rezerwacja: bilety@instytut-teatralny.pl, tel. 791 877 377

Ogólnopolska Offensywa Teatralna

Spektakl zostanie pokazany w ramach Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej, której zjazd odbędzie się w Instytucie Teatralnym w dniach 17-18 grudnia. Powstała w czerwcu 2016 roku, Offensywa jest nieformalną platformą, jednoczącą twórców i sympatyków teatru offowego z całej Polski. Na kolejnych spotkaniach Offensywy poruszane są m.in. kwestie skutecznego finansowania offu, jego promocji, nowych, niezbędnych uregulowań prawnych, które chroniłyby twórców, a także wzajemnego wsparcia i szerokiej dystrybucji informacji. Spotkania mają charakter roboczy, są jednak otwarte dla każdego, zainteresowanego sprawami offu.

"Mów za siebie" to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. Jego kuratorką jest Zofia Dworakowska.