Warszawscy Obywatele Kultury

31-10-2011
06-02-2016
Bydgoszcz. Duże pieniądze do dyspozycji Teatru Polskiego
Teatr Polski ma okazje sprawdzić się w nowej roli. Jako jedyna instytucja w regionie został koordynatorem ogólnopolskiego programu edukacyjnego Bardzo Młoda Kultura. Na jego realizację dostanie 831 tys. zł.
05-02-2016
Bydgoszcz. Teatr Polski wyróżniony przez NCK
Teatr Polski dostanie 831 tysięcy złotych. Między innymi na działania edukacyjne. Bydgoska scena jako jedyna instytucja w regionie i jako jedna z szesnastu w całej Polsce została wybrana operatorem wojewódzkim programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura".
02-06-2015
Warszawa. Obywatele Kultury i Obywatele Nauki apelują do premier ws. TVP
Wybór władz TVP z klucza partyjnego nikomu nie służy - napisali we wtorek w apelu do Ewy Kopacz Obywatele Kultury i Obywatele Nauki, domagając się odwołania z Rady Nadzorczej TVP przedstawicieli resortów skarbu i kultury. Rada podkreśla swoją autonomię w podejmowaniu decyzji.
28-05-2015
Warszawa. Rada Nadzorcza TVP zakończyła przesłuchania kandydatów do zarządu
W środę późnym wieczorem Rada Nadzorcza TVP zakończyła przesłuchania uczestników ostatniego etapu konkursu, który wyłoni prezesa i zarząd TVP. Jednak zdaniem jej członka Tadeusza Kowalskiego, konkurs został przygotowany mało starannie, na czym ucierpiał jego poziom.
25-05-2015
TVP. Poszerzą listę finalistów konkursu na członków zarządu?
Rada Nadzorcza TVP rozważy poszerzenie grona finalistów konkursu na prezesa i członków zarządu TVP o trzy dodatkowe osoby - powiedział członek Rady Tadeusz Kowalski, współautor wniosku o posiedzenie Rady. Aktualna lista 12 finalistów wywołała protesty.
19-05-2015
Warszawa. Obywatele Kultury protestują ws. konkursu na prezesa TVP
Wybór finalistów konkursu na prezesa i członków zarządu TVP świadczy o partyjnej chorobie mediów publicznych - oceniają Obywatele Kultury we wtorkowym liście protestacyjnym. Domagają się uzasadnienia decyzji Rady Nadzorczej TVP oraz reformy i uspołecznienia mediów publicznych.
23-06-2014
Kraj. Obywatele Kultury piszą do Prezydenta RP ws. "Golgoty"
Obywatele Kultury napisali list do Prezydenta RP w sprawie odwołania w Poznaniu spektaklu "Golgota Picnic" w reżyserii Rodriga Garcii: Kultura musi być chroniona przed cenzurą, ignorancją i przemocą z taką samą siłą, z jaką broni się ojczyzny przed zniewoleniem. Podpisz i Ty!
24-10-2013
Warszawa. Sejm przyjął informację Rady Ministrów nt. Paktu dla Kultury
Sejm przyjął w środę Rady Ministrów informację na temat realizacji przez rząd "Paktu dla kultury", zakładającego podwyższenie wydatków na kulturę do co najmniej 1 proc. w budżecie państwa do 2015 roku.
30-03-2012
Warszawa. Radni uchwalili Program Rozwoju Kultury do 2020 r.
Uchwalony w czwartek przez stołecznych radnych Program Rozwoju Kultury w Warszawie do 2020 r. ma służyć wdrożeniu spójnej polityki kulturalnej w stolicy i zwiększeniu uczestnictwa warszawiaków w kulturze. Dokument współtworzyli przedstawiciele świata kultury.
30-03-2012
Warszawa. Squattersi uczą radnych: Żoliborz korzysta z Elby
Żoliborz od ośmiu lat czerpie korzyści ze squatu, nawet nie wiedząc o tym - mówił w środę przedstawiciel Elby na sesji rady tej dzielnicy.
29-03-2012
Warszawa. Rada Warszawy ogłosi program rozwoju kultury w stolicy
W czwartek 29 marca Rada Warszawy ma wreszcie uchwalić długo oczekiwany dokument "Miasto kultury i obywateli. Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020".
26-03-2012
Warszawa. Miasto liczy na polubowne załatwienie sprawy ze squattersami
Squattersi zajęli budynek nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy przy ul. Skorupki w centrum Warszawy. Miasto liczy, że sprawę uda się załatwić polubownie. Jak przyznaje, stan budynku może zagrażać przebywającym w środku osobom.
24-03-2012
Warszawa. Nalot dywanowy na kulturę niekomercyjną
W ostatnim tygodniu codziennie otrzymywaliśmy z mediów informacje o pomysłach lub decyzjach urzędników warszawskich o charakterze bomb atomowych: likwidacja Państwowego Instytutu Wydawniczego, zamknięcie Opery Kameralnej, koniec Teatru Dramatycznego w formule teatru artystycznego. Czy taka sytuacja jest konieczna i niezmienna do czasu wyborów do Rady Warszawy w 2014 roku? - Katarzyna Szustow w serwisie natemat.pl.
24-03-2012
Warszawa. W obronie Elby
O bliższe zainteresowanie się sytuacją squatu Elba i osobiste zaangażowanie w szukanie rozwiązań, które pozwolą na funkcjonowanie Elby, apelują w liście do prezydent Warszawy Obywatele Kultury, m. in. Krzysztof Krauze, Agnieszka Holland, Jacek Żakowski i Jacek Bromski.
07-03-2012
Warszawa. Obywatele Kultury przeciw inwigilacji użytkowników w sieci
Przeciw inwigilacji użytkowników w sieci i obciążaniu internautów, korzystających na własny użytek z dóbr kultury w internecie, obowiązkiem dochodzenia legalności źródeł ich udostępniania - opowiedzieli się przedstawiciele ruchu społecznego Obywatele Kultury.
23-12-2011
Po co są kongresy kultury?
Reformatorski ruch zapoczątkowany dwa lata temu na Kongresie Kultury w Krakowie rozszerza się. Tylko w ostatnich trzech miesiącach odbyły się lokalne kongresy w Bydgoszczy, Łodzi i Poznaniu (ten ostatni przed tygodniem). Na początku roku swój kongres chce zwołać Warszawa - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
31-10-2011
Warszawa. Rozpoczął działalność ruch Warszawscy Obywatele Kultury
W sobotę po raz pierwszy w tak szerokim gronie spotkali się ludzie, którym warszawska kultura nie jest obojętna.
28-10-2011
Warszawa. Spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury
Poprawić dostęp do kultury dla mieszkańców Warszawy - to jeden z celów Warszawskich Obywateli Kultury, których spotkanie założycielskie zaplanowano na sobotę. Ruch ma skupiać m.in. działaczy organizacji pozarządowych i przedstawicieli placówek kulturalnych.
27-10-2011
Warszawa. Zostań Warszawskim Obywatelem Kultury
Społeczny ruch Obywatele Kultury już pokazał, że potrafi wywrzeć presję na rządzących. Powstają teraz jego lokalne odpowiedniki. W sobotę (29 października) w Pałacu Kultury rozpoczną działalność Warszawscy Obywatele Kultury.
21-10-2011
Warszawa. Spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury
29 października (sobota) o godz. 14 w Sali im. Kisielewskiego, PKiN odbędzie się spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury.