powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Baśń Leśmiana czytana performatywnie w Teatrze Nowym

10 grudnia czytanie performatywne "Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze" w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej inaugurującej projekt "Boleśmian - Samozwańczy rok Leśmiana".

Nieobecna dotąd w repertuarach polskich teatrów baśń Leśmiana zostanie ukazana w nowoczesnej wersji - scenografię stworzą ilustracje i animacje narysowane przez Mariusza Wolańskiego, muzykę skomponowaną specjalnie na tę okazję zagra na żywo zespół Lautari. Wstęp wolny!

reżyseria: Bartosz Turzyński

scenografia: Mariusz Wolański, Sara Sulej

występują m.in.: Sławomir Sulej, Krzysztof Pyziak, Adam Mortas, Bartosz Turzyński, Marcin "Zorak" Szymański

UWAGA! Po czytaniu zapraszamy na koncert zespołu Lautari, który zagra materiał z nowego projektu Dżezbandyta!

Dżezbandyta - znani też jako BandaHarasyma albo Lautari czyli złodzieje starychmelodii! Tym razem w "niebezpiecznym związku" z transową muzyką polskiego interioru. Wyrośli na powojennych zgliszczach, jako szabrownicy, kanciarze i muzykanci. W czasach gdy wiejskie kapele wychodząc naprzeciw oczekiwaniom weselników - poszerzyły instrumentarium o nowoczesny "saksefon", basówkę, i dżaz.Jako uczestnicy wielu dansingów, szemranych potańców na dechach, wiejskich zabaw i wesel, nie stracili niczego z dawnego stylu grania pod nogę, do tańca! Kradną wiejską muzykę z zakurzonych archiwów, zamkniętych banków, piwnic niepamięci. Oddają tę muzykę potrzebującym, bo jak sami mówią: "Odchodzą stare tradycje, przemijają dawne kultury, lecz nie mijają problemy z którymi musi mierzyć się czlowiek. Muzyka to najlepsza pomoc w trudnych przejściach, a muzykant mimo, że szarlatan i kanciarz to najlepszy w labiryntach duszy przewodnik!"

Członkowie:

Maciej Filipczuk - fiddle

Jacek Hałas - prepared piano, accordion

Michał Żak - clarinet, flute, shawm, soprano sax

Marcin Pospieszalski - double bass

Marcin Lamch - double bass, bass guitar

Piotr Gwadera - dżaz

Propozycja dla widzów 13+.

***

sobota w godzinach 16:00 - 18:00

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi