powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polskie Radio. Around the Rhythm Festival

Czwórka zaprasza na piątą edycję festiwalu Around the Rhythm, poświęconego zachodnioafrykańskim tańcom i muzyce.

Energetyczne, wielobarwne koncerty z mocnym uderzeniem afrykańskich bębnów, pokazy tańca, wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, a przede wszystkim niesamowite warsztaty z mistrzami gry na bębnach i tańca z Afryki Zachodniej - to wszystko będzie się działo na warszawskiej Pradze od 1 do 4 grudnia. Zaproszenia na festiwal do zdobycia na antenie Czwórki.

plakat_2016ATR_Fb1 grudnia odbędzie się wieczór otwierający piątą edycję Around The Rhythm Festival. Imprezę rozpoczną darmowe warsztaty gry na djembe z Aniką Kamińską, skierowane do wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w grze na bębnach. Po warsztatach wystąpią CBB Ambassadors - dumni reprezentanci łódzkiego CBB Ensamble (dawnego City BUM BUM). Do Warszawy przyjadą trzej muzycy z CBB: Abdoulaye Badji, Wojciech Pęczek i Damian Siuta.

2 grudnia odbędzie się wykład o muzyce i tradycji muzycznej Zachodniej Afryki, który poprowadzi największy specjalista polski w tej dziedzinie Jakub Pogorzelski. W programie także koncert 10 Days Djembe Project - skupiającego muzyków z różnych stron Polski. Projekt poprowadzi znakomity gwinejski djembefola Sana Camara.

W weekend 3 i 4 grudnia odbędą się warsztaty tradycyjnego tańca afrykańskiego z zaproszonymi gośćmi z Gwinei, a także warsztaty gry na djembe na różnych poziomach ze wspaniałymi mistrzami z Afryki.

3 grudnia Czwórka poleca koncert zespołu Moribaya z gośćmi festiwalowymi. Będzie można usłyszeć wirtuozerską grę na djembe w wykonaniu Harouny Dembele (Burkina Faso), Sany Camara (Gwinea), Amadou Fola (Senegal), zobaczyć zapierające dech w piersiach popisy taneczne w wykonaniu Fanty Camara (Gwinea), Mohameda Dabo (Gwinea), formacji tanecznej C'est Ca! oraz tancerek z zespołu Moribaya. Gośćmi specjalnymi będą: najlepszy czeski djembefola Pavel Nowak oraz znakomita wokalistka Wiktoria Kwiatkowska.

30 listopada oraz 1 i 2 grudnia w audycji "Muzyczny Lunch" (godz. 13.00) Czwórka rozdawać będzie zaproszenia na festiwal, w piątkowej audycji pojawią się także relacje z festiwalu. Będzie je można usłyszeć również w sobotę 3 grudnia w "Muzycznym Biurze Podróży" po godz. 18.00.