powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polkowice. Nominacje do Złotych Miedziaków

Znamy już nominowanych do Nagród Publiczności - Złotych Miedziaków XVIII edycji Festiwalu "Oblicza Teatru".

W kategorii "Najlepsza aktorka" nominowane zostały: Urszula Grabowska za kreację w sztuce "Lot nad kukułczym gniazdem" Teatru Bagatela z Krakowa, a także Joanna Brodzik oraz Daria Widawska za role w spektaklu "Di, Viv i Rose" Teatru Capitol z Warszawy.

Nominowanymi do Nagrody Publiczności w kategorii "Najlepszy aktor" są Adam Dzieciniak za kreację w spektaklu Teatru Polskiego ze Szczecina pt. "Kobieta, która ugotowała męża", Michał Kościuk za rolę w przedstawieniu "Lot nad kukułczym gniazdem" oraz Andrzej Zieliński za rolę w "Tańcu Albatrosa" Teatru Współczesnego z Warszawy.

Nominacje w kategorii "Najlepszy Spektakl" przypadły następującym sztukom: "Lekcje miłości" w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w reż. Rafała Sabary, "Lot nad kukułczym gniazdem" Teatru Bagatela z Krakowa w reż. Ingmara Villqista oraz "Sarenki" w reż. Tomasa Svobody, w wykonaniu krakowskich aktorów Teatru Ludowego.

Wśród nominowanych w kategorii "Najlepsza reżyseria" znaleźli się: Rafał Sabara za spektakl "Lekcje miłości", Tomas Svoboda za przedstawienie "Sarenki" oraz Ingmar Villqist za sztukę "Lot nad kukułczym gniazdem".

W kategorii "Najlepsza rola drugoplanowa kobieca" aktorki nominowane to: Agnieszka Pilaszewska za rolę w spektaklu "Taniec Albatrosa" Teatru Współczesnego z Warszawy, a także Milena Lisiecka oraz Agnieszka Skrzypczak za kreacje w "Lekcjach miłości" Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Aktorami nominowanymi w kategorii "Najlepsza rola drugoplanowa męska" są: Marek Kałużyński za kreację w sztuce "Lekcje miłości", jak również Jakub Bohosiewicz oraz Kosma Szyman za role w przedstawieniu "Lot nad kukułczym gniazdem".

Z niecierpliwością czekamy na uroczyste wręczenie Nagród "Złotych Miedziaków", kiedy to poznamy laureatów. Odbędzie się ono podczas Gali Otwarcia XIX Festiwalu "Oblicza Teatru", w marcu 2017 r.