powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Zajęcia ze Śpiącą Królewną

26 listopada Teatr Wielki zaprasza najmłodszych widzów na "Bajkoperę. Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie balet "Śpiąca królewna".

Edukacja w Teatrze Wielkim w Łodzi jest jednym z priorytetowych działań. Intencje są oczywiste, chcemy przybliżyć operę i balet jako dziedziny sztuki teatru muzycznego.

Bajki, opery i balety często mają wspólne wątki, niejednokrotnie utwory przeznaczone na dużą scenę teatralną powstawały w oparciu o legendy, baśnie i opowiadania wybitnych przedstawicieli tych gatunków literackich. Ezop, Perrault, Andersen, bracia Grimm, E.T.A. Hoffmann - choć sami dobrze znani, nie od razu są łączeni z wybitnymi kompozycjami powstałymi na podstawie ich baśni. Razem z dziećmi będziemy je czytać, porównywać i odnajdywać różnice i wspólne elementy w oparciu o KOPCIUSZKA, ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ, KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ, DZIADKA DO ORZECHÓW, JASIA I MAŁGOSIĘ i wiele wiele innych

Zajęcia będą odbywać się w specjalnej sali przeznaczonej do działań edukacyjnych. Oprócz czytania dzieci będą mogły rysować, kolorować oraz poznawać rekwizyty z różnych przedstawień naszego repertuaru. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

26.11 sobota, godz. 12:00 ŚPIĄCA KRÓLEWNA

***

Następna BAJKOPERA odbędzie się już w świątecznym klimacie.

DZIADEK DO ORZECHÓW 17 grudnia 2016 o godz. 12:00.

Zapraszamy!

Bilety: 10 zł

Kupując bilet dla rodzeństwa drugi i każdy kolejny bilet w cenie 5 zł