powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Spektakle Żeromskiego w Krakowie i Rzeszowie

"Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", "Harper" i "Samotność pól bawełnianych" - spektakle Teatru Żeromskiego w Kielcach jeszcze w listopadzie będą prezentowane podczas istotnych teatralnych wydarzeń.

"Wojnę..." (na zdjęciu) w reżyserii Elżbiety Depty zobaczą widzowie 6. Forum Młodej Reżyserii, a "Harper" Grzegorza Wiśniewskiego i "Samotność..." w reżyserii Radosława Rychcika biorą udział w Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie.

Tegoroczne Forum Młodej Reżyserii rozpocznie się 18 listopada w Krakowie, a spektakl zrealizowany na kieleckiej scenie pod koniec ubiegłego sezonu będzie można obejrzeć 20 listopada. Ideą Forum Młodej Reżyserii jest prezentacja spektakli, których twórcami są studenci reżyserii polskich uczelni teatralnych. To także spotkania i dyskusje o teatrze. Podczas tegorocznego Forum zaprezentowanych zostanie 17 spektakli.

Natomiast spektakle "Harper" i "Samotność pól bawełnianych" zostały zaproszone do udziału w Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie i będą prezentowane: 21 listopada "Samotność" i 25 listopada "Harper".

Festiwal jest kontynuacją Rzeszowskich Spotkań Teatralnych - jednego z najstarszych festiwali w Polsce.

"W obecnej formule jest skoncentrowany na tzw. nowym teatrze, który całkowicie przewartościował pojęcie dramatyczności, zwracając się z jednej strony ku aktom performatywnym, z drugiej zaś - ku przekazowi multimedialnemu.

Dopełnieniem głównego nurtu festiwalowego jest idiom Multimedia/Konteksty: ŚLADY, obejmujący działania artystyczne usytuowane na styku teatru, performansu i sztuk wizualnych, których istotą jest przekraczanie granic pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki" - tak charakteryzują festiwal jego organizatorzy.