Zabrze. "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu La Classique Moscow Ballet

La Classique Moscow Ballet z Rosji po raz pierwszy w historii przyjeżdża do Polski na tournee z baletem "Jezioro Łabędzie". Odwiedzi również Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

«To jedyny moskiewski teatr zajmujący się baletem klasycznym. Założony został przez Elika Mielikowa, dyplomowanego malarza w 1990 roku w ramach Związku Działaczy Teatralnych ZSRR. Zespół ciągle jest w trasie, gdyż jego głównym celem jest popularyzacja rosyjskiego baletu klasycznego poza granicami Rosji - w szczególności dzieł Piotra Czajkowskiego.

Wyróżnikiem produkcji "La Classique" są unikatowe kostiumy i dekoracje, wykonywane w pojedynczych egzemplarzach właśnie przez Mielikowa, który jako jeden z pierwszych artystów w nowej Rosji założył pracownię teatralną. Na swoim koncie ma dekoracje, kostiumy i obuwie dla najbardziej znanych teatrów baletowych nie tylko w Rosji, lecz także w Danii czy USA.

W piątek na posiadaczy biletów czeka zatem pełen przepychu inscenizacyjnego wieczór. Około 40 tancerzy tańczyć będzie ponadczasowy hit Czajkowskiego wśród dwóch ton scenografii zapewniających piękną iluzję dawnych lat!

Pokaz baletu "Jezioro Łabędzie" zaplanowano na piątek 18 listopada na godz. 19 w Zabrzu, w Domu Muzyki i Tańca. Bilety: 95-175 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego