powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Spektakl Kubusia na Forum Młodej Reżyserii

20 listopada Teatr Lalki i Aktora Kubuś wystąpi ze spektaklem "Dziady po Białoszewskim", w reżyserii Anny Retoruk, na VI Forum Młodej Reżyserii, którego organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie.

Forum Młodej Reżyserii to przegląd prac studentów reżyserii polskich uczelni teatralnych, a także dyskusje, spotkania twórców, artystów i krytyków.

Przegląd ma na celu wsparcie młodych reżyserów teatralnych, debiutujących w ostatnim czasie, poprzez zaprezentowanie ich osiągnięć.

W ramach tegorocznego forum odbędzie się 17 pokazów najciekawszych projektów teatralnych (etiud, scen, warsztatów, spektakli) oraz dyskusje z publicznością.

Spektakl "Dziady po Białoszewskim" jest efektem zrealizowanego przez teatr "Kubuś" projektu "Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś", promującego młodych twórców oraz Scenę dla Młodzieży i Dorosłych.

Możliwość realizacji w teatrze "Kubuś" zwycięskiej koncepcji spektaklu była Nagrodą Główną w Konkursie dla Debiutantów, który wygrał zespół: Anna Retoruk (scenariusz i reżyseria), Justyna Banasiak (scenografia) i Paweł Sowa (muzyka).

Spektakl "Dziady po Białoszewskim" zdobył już Nagrodę Tajnego Jurora na VII Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" w Rzeszowie oraz uznanie na kilku innych festiwalach teatralnych.