powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów. Wlkp. W sobotę ruszają Gorzowskie Spotkania Teatralne

Po raz 33. Teatr Osterwy zaprasza miłośników Melpomeny na listopadową ucztę teatralną. Każdego roku repertuar Gorzowskich Spotkań Teatralnych układany jest w ten sposób, aby gorzowski widz miał przegląd tego, co się dzieje na ważnych scenach w Polsce.

Zaproponowane w tym roku spektakle prezentują szerokie spektrum zagadnień - nie uciekamy od tematów ważkich i dyskusyjnych, tak jak w przypadku spektakli "Przerwana Odyseja" i "Samotny zachód", z drugiej zaś strony, proponujemy przedstawienia lekkie i widowiskowe, tak, aby każdy miłośnik teatru znalazł dla siebie interesującą propozycję - informuje dyr. gorzowskiego teatru Jan Tomaszewicz.

Tegoroczne spotkania rozpocznie 12 listopada premiera przygotowana przez gorzowski zespół. Będzie to błyskotliwa komedia "Żona potrzebna od zaraz" - spektakl na podstawie sztuki Edwarda Teylora w reż. Zdzisława Derebeckiego.

W niedzielę scena będzie należała do Teatru Lubuskiego z Zielonej Góry, który zaprezentuje się w sztuce Martina McDonagha "Samotny zachód" w reżyserii Roberta Czechowskiego.

14 listopada Agencja Artystyczna CDN - Kraków pokaże przedstawienie "Lilka, cud miłości" według scenariusza i reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Na scenie zobaczymy Krystynę Tkacz, Paulinę Holtz, Magdalenę Zawadzką, Joannę Żółkowską.

Następne cztery dni będą należały do warszawskich teatrów. Najpierw Teatr Syrena zaprezentuje widzom dorosłym "Frankensteina" - widowiskowy spektakl na podstawie powieści Mary Shelley, którego reżyserii podjął się Bogusława Linda.

W środę 16 listopada Och-Teatr pokaże "Kto nas odwiedzi" Igora Sawina w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, z udziałem Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Jana Peszka.

Czwartek to ponownie Och-Teatr z "Marią Callas. Master Class" Terrence'a McNally w przekładzie Elżbiety Woźniak i reżyserii Andrzeja Domalika. Na scenie zobaczymy: Krystynę Jandę, Martę Wągrocką, Jolantę Wagner, Mateusza Zajdela, Mateusza Dębskiego, Michała Zielińskiego.

18 listopada Teatr Scena Prezentacje pokaże sztukę "Lady Oscar" w przekładzie Beaty Geppert i reżyserii Romualda Szejda. Wystąpią: Katarzyna Figura, Katarzyna Głogowska, Angelika Kurowska, Ewa Telega, Henryk Łapiński, Krzysztof Ogłoza, Paweł Tucholski.

XXXIII Gorzowskie Spotkania Teatralne zakończy Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy "Przerwaną Odyseją" Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba.