powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Wracają "Dziady po Białoszewskim"

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza 13 i 14 listopada na spektakl "Dziady po Białoszewskim" w reżyserii Anny Retoruk.

Spektakl został dostrzeżony i doceniony przez krytyków jako bardzo udany debiut młodego zespołu realizatorów: scenariusz i reżyseria - Anna Retoruk, scenografia - Justyna Banasiak, muzyka - Paweł Sowa.

Spektakl otrzymał NAGRODĘ TAJNEGO JURORA na VII Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" w Rzeszowie.

Ponadto był prezentowany na festiwalach w Bielsku-Białej i Białymstoku, zakwalifikował się do II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa", a 20 listopada 2016 roku weźmie udział w Forum Młodej Reżyserii w Krakowie.

"Dziady po Białoszewskim" to spektakl:

NIECODZIENNY, choć ściśle związany z banałem i codziennością. To właśnie one zachwycały wyjątkowego poetę i prozaika Mirona Białoszewskiego, który jest bohaterem spektaklu. Scenariusz powstał w oparciu o jego dziennik "Chamowo" i utwory z tomu "Odczepić się".

ORYGINALNY, nie tylko ze względu na jedyną w swoim rodzaju twórczość artysty, ale też różnorodność scenicznych form. Spektakl zabiera nas w fascynujący świat poezji Białoszewskiego i dosłownie ożywianej materii. Ruchome książki, fotografie, obiekty? Oto prawdziwy teatr przedmiotu!

MŁODY, gdyż jego twórcami są debiutanci.

Zapraszając na spektakl, zapraszamy zatem na niecodzienne "spotkanie" z Mironem Białoszewskim, w młodej, oryginalnej interpretacji.

--

13 listopada (niedziela) o godz. 18.00

14 listopada (poniedziałek) o godz. 10.00 i 13.00