powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Janusz Stolarski z monodramem w Zemście

Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta zaprasza 5 listopada o godz. 20.30 na "Grabarza królów" Jerzego Łukosza w wykonaniu Janusza Stolarskiego.

Z okazji naszych urodzin - widmo zapraszamy na spektakl Janusza Stolarskiego i jego ekipy pt. "Grabarz królów"!

Monika Wasilewska z Gazety Wyborczej pisała o spektaklu: "Bohater współczesnego dramatu pracuje na niemieckim cmentarzu - chowa i kremuje zwłoki. Nie jest jednak zwykłym grabarzem, zawód traktuje jako misję. Przywraca światu sprawiedliwość, chowając biedaków w grobach możnych, a tych ostatnich grzebiąc pod drzewami. (...)

"Grabarz królów" był z początku grany jako salowy monodram. Stolarski zrezygnował jednak z bezpiecznego goszczenia w teatralnych salach i wyszedł ze spektaklem w miasto. Przestrzeń, w której zaistniał "Grabarz" uprawdopodobniła opowiadaną historię i naznaczyła ją autentycznością. Stolarski umiejętnie wykorzystał energię ulicy, tworząc przy tym intrygujące teatralne metafory. Centrum swojego świata uczynił kubeł na śmieci, degradując towarzyszących mu bohaterów do roli odpadków... Ale to właśnie ci maluczcy otrzymali przywilej ostatecznego decydowania o znaczeniu królów i możnych, jakby realizując Chrystusowe przesłanie: "Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię".

WSTĘP WOLNY!

AKK Zemsta, ul. Fredry 5