Lublin. Warsztatowa energia teatru

Teatr Andersena zaprasza szkoły podstawowe (klasy 4-6) z Lublina i okolic do wzięcia udziału w programie warsztatów teatralnych pod tytułem "Energia teatru", prowadzonych przez aktorów, scenografów i instruktorów.

Tematem naszych działań jest prąd, jego źródła, powstawanie, zasady bezpiecznego korzystania oraz zagrożenia jakie mogą nas spotkać zarówno w domu jak też na zewnątrz w kontakcie z elektrycznością. Pod okiem artystów uczestnicy przygotują krótkie pokazy teatralne, w których swoim językiem i przy pomocy środków artystycznych (oprawa muzyczna, ruch, scenografia, rekwizyt) będą mogły przekazać rówieśnikom nabytą podczas warsztatów wiedzę.

Projekt obejmie 15 placówek edukacyjnych ( jedna grupa w jednej placówce, około 15 osób w grupie, osiem godzin warsztatowych). Warsztaty oraz pokazy finałowe z udziałem widowni będą prowadzone bezpośrednio w siedzibie placówek zgłoszonych do projektu. Udział placówek w projekcie jest bezpłatny.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie "ENERGIA TEATRU" prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie:

bit.ly/energiateatru

O wynikach naboru poinformujemy Państwa drogą mailową. Lista zakwalifikowanych szkół będzie również dostępna na stronie internetowej teatru: www.teatrandersena.pl

CZAS TRWANIA PROJEKTU: LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2016

Projekt "ENERGIA TEATRU" powstaje we współpracy i przy wsparciu finansowym PGE Dystrybucja S.A. Odział Lublin

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego