powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Festiwal Sztuki Słowa - konkurs Verba Sacra 2016

Z okazji XVI Festiwalu Sztuki Słowa VERBA SACRA ogłaszamy konkurs na artystyczną interpretację tekstu religijnego. Dobór tekstów: Biblia - Stary i Nowy Testament, teksty Ojców Kościoła, poezja i proza religijna /polska i obca/, wielka klasyka /polska i obca/, literatura staropolska. Zachęcamy również do sięgnięcia po utwory Romana Brandstaettera i Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

"...a może sięgniemy tu z czasem i do Pisma Świętego?

Może zdążymy wypracować artystyczną formę wygłaszania Słowa Starego i Nowego Testamentu,

Apokalipsy i Listów św. Pawła"

Mieczysław Kotlarczyk

--

"Biblio, ojczyzno moja,

Biblio, moja ziemio polska"

Roman Brandstaetter

***

Czas trwania występu jednego uczestnika we wszystkich wybranych kategoriach - 15 minut. Każdy przygotowuje obowiązkowo 2 dowolne fragmenty: 1 z zakresu Biblii /Starego i Nowego Testamentu/ i 1 z pozostałych kategorii: poezja i proza religijna - polska i obca, wielka klasyka - polska i obca, literatura staropolska.

Każdy z uczestników występuje tylko raz. I ten jeden raz decyduje o jego kwalifikacji do grona laureatów. Finał 3 grudnia w ramach XVI Festiwalu Sztuki Słowa VERBA SACRA.

W konkursie wykluczamy: montaże i adaptacje tekstów oraz środki pozawerbalne - rekwizyty, kostiumy, scenografię, muzykę, taniec, multimedia.

Do uczestnictwa szczególnie zaproszeni są: aktorzy, studenci szkół wyższych a zwłaszcza teatralnych oraz wydziałów wokalno - aktorskich, adepci teatrów państwowych i prywatnych, laureaci konkursów recytatorskich, lektorzy. Na zwycięzców czekają nagrody:

1. Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka / 3 000 zł/,

2. Nagroda Specjalna im. Romana Brandstaettera /2 000 zł/

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

I - kwalifikacja na podstawie nadesłanych zgłoszeń,

II - przesłuchanie zakwalifikowanych uczestników i finał konkursu: 3 grudnia Piwnica Duchowa w Poznaniu.

Uczestnicy zobowiązani są do nadesłania na adres Biura Organizacyjnego VERBA SACRA zgłoszenia zawierającego:

repertuar konkursowy/ teksty / bez możliwości wprowadzenia późniejszych zmian,

życiorys artystyczny,

aktualny adres i telefon.

Dane te należy przesłać w terminie do 20 listopada 2016 r. mailem na adres Biura Organizacyjnego: verbaof@amu.edu.pl, zaznaczając w temacie: Konkurs VERBA SACRA 2016.