Rzeszów. Bilety na listopadowy Festiwal Nowego Teatru

Teatr im. Wandy Siemaszkowej, od 18 do 26 listopada, bilety od 30 do 80 zł. Na warsztaty i seminaria wstęp bezpłatny. Bilety można już rezerwować.

«Rzeszowskie Spotkania Teatralne są organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej od 1961 roku. Od trzech lat mają nową formułę i organizowane są pod nazwą Festiwal Nowego Teatru.

Rozpoczną się w piątek 18 listopada w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania zaprezentowana zostanie instalAkcja w reżyserii Kuby Fałkowskiego "Profil pośmiertny", a wieczorem w teatrze zobaczymy spektakl gospodarzy festiwalu, czyli Teatru im. Wandy Siemaszkowej "Beksiński. Obraz bez tytułu" w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Po nim w Szajna Galerii zostanie pokazany film Wojciecha Radtke "Ślady" z improwizacją muzyczną Irka Wojtczaka. W sobotę 19 listopada, w sali rzeszowskiego WDK, zobaczymy "Śmierć siedzi na gruszy i się nie ruszy" [na zdjęciu] Pilgrima/Majewskiego wg dramatu Witolda Wandurskiego w reż. Kuby Fałkowskiego, spektakl Teatru im. Jaracza w Łodzi. Kolejny dzień to prezentacja spektaklu "Wróg ludu wg Henryka Ibsena" w reż. Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. W konkursie zostanie pokazanych siedem spektakli.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wiele artystycznych wydarzeń, a także debaty (między innymi o "sensie i nonsensie krytyki teatralnej"), spotkania z twórcami, warsztaty edukacyjne, konferencja naukowa o nowych mediach w teatrze i szkice sceniczne.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego