Teatry i festiwale polonijne

23-09-2011
04-11-2019
Wilno. Zakończyła się 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego
Podczas tegorocznej, dziewiątej edycji festiwalu, która odbyła się na Litwie w dniach 24-28 października widzowie mieli okazję zobaczyć spektakle w wykonaniu teatrów z ośmiu krajów, wysłuchać koncertów jazzowych oraz bluesowych czy wystąpień poetyckich, obejrzeć wystawę grafiki, a także wziąć udział w spacerze śladami Wilna teatralnego. W trakcie trwania festiwalu były również prowadzone warsztaty teatralne skierowane do młodzieży szkolnej.
12-07-2019
Litwa. Ruszają zapisy na IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej
Polskie Studio Teatralne w Wilnie zaprasza do udziału w dziewiątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej", który odbędzie się w dniach 24 - 28 października. W rejestracji mogą wziąć udział za równo teatry zawodowe, jak i amatorskie, bez ograniczenia na miejsce urzędowania.
20-05-2019
Chicago. "Ich czworo" Zapolskiej na otwarcie polskiego teatru
Komedią Gabrieli Zapolskiej "Ich czworo" w reżyserii Mariusza Krzysztofa Kotowskiego rozpoczyna działalność Polish American Actors Theater w Chicago. Premierę zapowiedziano na najbliższą sobotę w Chopin Theatre.
30-11-2018
Wilno. Rozpoczęły się Dni Polskiego Teatru
Z inicjatywy polskiej Fundacji Zatrzymać Czas w piątek na Wileńszczyźnie rozpoczęły się Dni Polskiego Teatru na Litwie, wydarzenie niekomercyjne, stworzone w celu promocji kultury polskiej wśród społeczności polskiej mieszkającej na Wileńszczyźnie.
19-10-2017
Białystok. "Promieniowanie czyli rzecz o Marii Skłodowskiej-Curie" u medyków
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza 23 października na spektakl pt. "Promieniowanie czyli rzecz o Marii Skłodowskiej-Curie" w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Toronto, w reżyserii Kazimierza Brauna.
05-09-2017
Litwa. Jesienią 7. Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej
Polskie Studio Teatralne w Wilnie zaprasza wszystkich miłośników teatru polskiego na 7. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej, który odbędzie się w dniach 19 - 23 października. W październiku i listopadzie b.r. odbędą się też liczne imprezy teatralne towarzyszące Festiwalowi.
22-04-2017
10 lat Studia am Salzufer
W coraz mniejszym stopniu, zajęci dziś wewnętrznymi sprawami i konfliktami na polu szeroko rozumianej kultury w naszym kraju, śledzimy i doceniamy dokonania artystyczne polskich twórców za granicą - o których w latach końcowych PRL-u znacznie więcej wiedzieliśmy i bardziej się nimi interesowaliśmy - pisze Or. w miesięczniku Odra.
20-03-2017
Idy Teatralne'17 - na półmetku
Od 1 marca Wilno i Wileńszczyzna ma tradycyjną randkę ze sztuką teatralną - trwają "Idy Teatralne'17" - organizowane od 10 lat przez Polskie Studio Teatralne w Wilnie oraz Klub Sztuki Teatralnej. O tegorocznych "Idach" z kierownik Studia Lilią Kiejzik rozmawia Janina Lisiewicz.
18-11-2016
"MONOWschód III" - osiem spojrzeń na człowieka
W Wilnie dobiegł końca Międzynarodowy Polski Festiwal Monospektakli "MONOWschód III", który w dniach 11-13 listopada zaprezentował osiem spektakli na scenie Teatru na Pohulance oraz Domu Polskiego w Wilnie - pisze Janina Lisiewicz.
04-11-2016
Litwa. Międzynarodowy Polski Festiwal Monospektakli "Monowschód III"
W Wilnie od 11 do 13 listopada 2016 r. trwać będzie Międzynarodowy Polski Festiwal Monospektakli "Monowschód III".
12-11-2015
Wilno. Rozpoczął się festiwal "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej"
Siedem polskich zespołów teatralnych z Litwy, Polski, Ukrainy, Kanady i Austrii bierze udział w siódmej edycji międzynarodowego festiwalu teatralnego "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej", który rozpoczął się w Wilnie.
13-10-2015
Litwa. VII Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej
Polskie Studio Teatralne w Wilnie/Teatr Studio zaprasza miłośników sztuki teatralnej na 7. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WILEŃSKIE SPOTKANIA SCENY POLSKIEJ, który odbędzie się w dniach 12 - 14 listopada 2015 r.
04-01-2013
Litwa. Teatr na Pohulance obchodzi 100-lecie powstania
Teatr na Pohulance, jeden z symboli obecności Polaków i Polski w Wilnie obchodzi w tym roku 100-lecie swego powstania. W piątek obchody tej rocznicy zostaną zainaugurowane na scenie Pohulanki przez dwa polskie zespoły teatralne działające w Wilnie.
05-11-2012
Irlandia. "Faza Delta" Paczochy w Dublinie
Teatr Polski Irlandia po raz kolejny zaprezentuje współczesną dramaturgię polską na irlandzkiej scenie teatralnej. Sztukę "Faza delta", obecnie bardzo popularny tekst teatralny wśród polskich reżyserów, przetłumaczono na język angielski specjalnie na potrzeby spektaklu.
16-11-2011
Wielka Brytania. Polish Artists in London dają premierę
W Londynie, światowej stolicy życia kulturalnego, narodził się nowy kolektyw twórczy Polish Artists in London.
23-09-2011
Wilno. Festiwal "Spotkania Teatralne Scen Polskich"
13 października w Państwowym Wileńskim Teatrze Małym rozpocznie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Wileńskie Spotkania Teatralne Scen Polskich", w trakcie której 10 teatrów polskich zaprezentuje swoje spektakle na scenach Wilna, Solecznik, Trok, Rudaminy i Miednik.