powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. "Pożegnanie z Bogiem" na Olimpiadzie Teatralnej

Spektakl "Pożegnanie z Bogiem", który miał swoją premierę podczas tegorocznego PPA w nurcie OFF, zostanie zaprezentowany 18 października o godzinie 20 na małej scenie w Capitolu, w ramach Olimpiady Teatralnej.

"Pożegnanie z Bogiem" to głośny monodram Julii Sweeney, który został zaadaptowany i przekształcony w pełnowymiarowy spektakl dramatyczny. To, co większości kojarzy się z nieskończonym dobrem i bezwarunkową miłością, dla niektórych potrafi być udręką i źródłem autentycznego, głębokiego cierpienia. Dlatego spektakl kierowany jest szczególnie do tych, którzy nie ustają w drodze do poznania prawdy, do zrozumienia, czy domknięcia obrazu świata bez zbędnych dogmatów, bez zaułków niekonsekwencji, bez ekwilibrystyki myślowej. Pożegnanie z Bogiem nie jest manifestem, prowokacją czy próbą obrażania uczuć religijnych. To podróż w głąb myśli człowieka usilnie poszukującego Boga, ale jednocześnie pełnego wątpliwości.

Niech "Pożegnanie z Bogiem" będzie łykiem świeżego powietrza - jak powiedział Matt Ridley o Bogu urojonym Richarda Dawkinsa - dla wszystkich, którzy chcą poznać świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki chcieliby, żeby był.

***

Everest Production

Reżyseria i adaptacja muzyczna Kamil J. Przyboś

Tekst na podstawie monodramu Letting Go of God Julii Sweeney w przekładzie Piotra J. Szwajcera

Występują Krzysztof Brzazgoń, Paulina Gawrońska, Alicja Kalinowska, Adrian Kąca, Klaudia Kąca-Jasic, Jacek Marks, Paweł Pater, Michał Pietrzak

Choreografia Marta Brendel

Kostiumy i scenografia Magda Flisowska

Reżyseria świateł Marcin Smiatek

Premiera 15 maja 2016